Celal KAÇAR

Digital Marketing Specialist

Özgeçmiş

Merhaba!

1992 yılının son çeyreğinde Bursa’da yaşayan bir ailenin ikinci çocuğu olarak Dünya’ya geldim. Dijital Dünya ile tanışmam ise 256 kbps’nin yüksek hız sayıldığı yıllarda eğitim sebebi ile gittiğim Belçika’da oldu. Dijital ve reel Dünya’nın hayal ettiğimden daha büyük olduğu gerçeğiyle yüzleştikten sonra lise yıllarında oluşturduğum ilk kişisel blogumda yazmaya başladım. Bu büyülü Dünya’da artık ben de bir yaşam alanı sahibiydim. Google araçları, Adobe ürünleri, veritabanları, HTML/PHP satırları ve bilimum dijital içerik üretim araçlarıyla ahbaplığım bu yıllarda başladı.

 

İlerleyen yıllarda üniversite eğitimim için Ankara’ya geldim. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi, Radyo-Sinema ve Televizyon Bölümü’nde lisans eğitimine başladım. Lisans eğitimimin 1 yılını Litvanya’nın başkenti Vilnius’da bulunun European Humanities University’de Kitle İletişimi bölümünde değişim öğrencisi olarak tamamladım. Burada dijital yayıncılık alanında çeşitli workshoplara katıldım artık kameralar, lensler, video düzenleme araçları ve uzun süreli render bekleyişleri hayatımın vazgeçilmez bir parçası olmuştu.

 

Devam eden süreçte başta AIESEC olmak üzere çeşitli öğrenci organizasyonlarında Dijital İçerik Üretimi ve Pazarlama alanında görev aldım. Lisans eğitimi sonrası ise video kurgu operatörü olarak çalışmaya başladım. Bir süre freelance olarak hizmet verdikten sonra Belçika’ya taşındım ve burada 1 yıl boyunca Belçika’nın başkenti Brüksel’de Dijital Gazetecilik alanında çalıştım. Burada  geçen sürenin ardından beni mutlu edecek geleceğin, kendi ülkemde var olduğunun farkında vardım ve Dünya’ya yetişmek için Netvent ile birlikte daha hızlı koşmaya başladım!

 

Sever: Sabahın ilk kahvesi, hızla ilerleyen render
Sevmez: Yavaş ilerleyen render, boşa geçen zaman
Hayali: Stage diving
Yeteneği: 1’ler ve 0’lar
Bug’ı: 90 BPM

Yetenekler & Uzmanlık Alanları

  • Video Kurgu & Montaj
  • Hareketli Grafik
  • Dijital Pazarlama
  • İçerik Üretimi & Yönetimi