Erkut CORUK

Grafik Tasarım Uzmanı

1990 yılının bir 28 Ekim günü Kızılırmak’ın tam ortasından aktığı Avanos’ta doğdum. Avanos neresi diyenler için(bu dönemde bile) tam olarak buraya bir link bırakıyorum  ->  https://tr.wikipedia.org/wiki/Avanos

 

Eğitim hayatımın ilk evrelerini Avanos ve Nevşehir’de tamamladım. 2010 yılında ise Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım bölümünü kazandım. Bu zamana kadar olan hayatımı, acemiliğim olarak nitelendiriyorum yaşama dair. Üniversite hayatımın geneli(neredeyse %98’i) başarılı olarak geçmiştir. 2012-2013 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım bölümünde Farabi değişim programından yararlanarak eğitim aldım. Bu süre boyunca çok gezen mi yoksa çok okuyan mı bilir konseptinde çok gezeni savunmama rağmen, gezememiş aksi gibi çok da bir şey okuyamamışımdır. Bu arada unutmadan basketbolu çok severim küçük yaşlardan itibaren oynamaktayım, hayat şartlarının el verdiği sürece. Benim en büyük hayalim ise hayatımı basketbol oynayarak kazanmaktır, çok olmamakla birlikte biraz geç kalmış olsam da harbiden iyi oynarım.

 

Aynı yılı takiben 17.Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci yarışmasına katılarak 163 projede arasında ilk 24’e kaldım. Bununla da yetinmeyerek Amerikada’ki Worldstar Student Competition 2013 yarışmasına katılarak 18 ülke ve 150’den fazla proje arasında ilk 20’ye kaldım. Öykü-Dialogue International’da stajımı tamamladım. 2014 yılında ise mezun oldum. Kısa bir süre ODTÜ Teknokent’te çalıştıktan sonra 2 seneye kadar yakın proje bazı işler alarak çalıştım.

 

2016 yılının yine bir ekim ayında, şu an çalışmakta olduğum Netvent ile tanıştım ve kaynaştım. İş ortamının ve çalıştığın insanların iş hayatının en önemli parçası olduğunu düşündüğümden kendimi bu konuda son derece torpilli hissediyorum. Fotoğraf,video ve “laflar” ile ilgileniyorum.

 

Hayattaki temel felsefi lafım ise  “Hallolur sıkıntı yok”.

 

Kendinize gg bakın.

Yetenekler & Uzmanlık Alanları

  • Grafik Tasarım
  • Fotoğrafçılık
  • İllüstrasyon
  • Video Prodüksiyon