Gonca BALTA

Senior Graphic Designer

Özgeçmiş

Ben kimim?

 
Ben Gonca. 1994 Şubat’ının 2. gününde öğretmen bir anne ve reklamcı bir babanın kızı olarak dünyaya geldim. Sağ olsunlar 5 yıl sonra da bana bir kız kardeş hediye ettiler (kız kardeş harika bi’ şey).

 
Doğduğumdan beri Ankara’da yaşıyorum. Çocukluğum ders çalışmak dışında daha çok şarkı söyleyerek, dans ederek ve -90’lar çocukluğunun lütfu- sokaklarda oyun oynayarak geçti. Ne mutlu ki bu jenerasyonun son neferlerindenim.

 
Eğitim şart!

 
Lise döneminde babamdan da etkilenerek ‘Grafik Tasarım’ okumaya karar verdim. Daha sonra mesleğine âşık olan şanslı insanlardan biri oldum ve üniversite eğitimimi de bunun üzerine ekledim. 2012 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik bölümünü kazandım. Eğitimim sırasında birçok toplulukta yer aldım.

 
‘’Müziğin sesini duymayanlar dans edenleri deli sanıyor.’’

 
6 yaşımdan beri küçük esler vererek devam ettirdiğim büyük tutkum dansa daha da yakınlaştım. Hacettepe Üniversitesi Halk Oyunları Topluluğu’nda 4 yıl aktif görev aldım ve yardımcı eğitmenlik yaptım. Aynı yıllarda yaşları 6-10 arası değişen miniklere de eğitmenlik yapma fırsatım da oldu. Bu sırada dans tutkusu beni yeni keşiflere doğru götürdü. Ülkemizde son birkaç yıldır popüler olan Zumba® ile tanıştım ve daha sonra bu benim hayatımın kocaman bir parçası ve yeni bir kariyer başlangıcı oldu. Şu anda hala Zumba® eğitmenliği yapıyorum.

 
Peki biz şimdi neyiz?

 
Beni ben yapan iki büyük tutkum zaman zaman birbirleriyle çatıştılar ama hep biri daha ağır geldi. Sanat eğitimim sırasında hep kendimi geliştirme, besleme, keşfetme ve öğrenme arayışı içindeydim. Verimli bulduğum her çalıştaya ve etkinliğe katılmaya gayret ettim. Bu gayretim bana harika kapılar açtı ve mezun olduktan çok kısa bir süre sonra kariyerim için sağlam bir başlangıç yaptım. Öğrenme ve keşfetme heyecanı beni Nisan 2018’de Netvent’le buluşturdu. Bu dinamik, proaktif ve mutlu ekibin beni ne kadar motive ettiğini söylememe gerek yoktur herhalde :).

 

Sever: Dans, müzik, spor, doğa, sanat, kahve, tatlı, hayal kurma, hayvanlar, uyku, sohbet, plan-program.
Sevmez: Negatif ve üşengeç insan
Yeteneği: Dans, müzik kulağı, çizim.
Hayali: Dans ederek dünyayı gezmek.
Bug’ı: O’na küçük tatlılar alın 🙂

Yetenekler & Uzmanlık Alanları

  • Marka Tasarımı
  • Sketch
  • Fotoğraf
  • İllüstrasyon
  • Basılı & Dijital Medya
  • Dans 🙂