Hülya ÖZDESTİCİ

Digital Marketing Lead

Özgeçmiş

Ben Hülya!

 

3 kız kardeşin en küçüğü olarak dünyaya geldiğim andan beri ailenin tartışmasız en sevilen bireyi olduğumdan hiç şüphe duymadığım bir hayat sürdüm. Sesimi kaydettiğim kasetlerin kaybolmasıyla, çocukken yaptığım sayısız bestenin bugünlere ulaşamamış olması beni sanat üretimi konusunda biraz demoralize etse de; hayal kurmaktan, kendi kendime eğlenmekten ve yeni şeyler üretme tutkumdan hiç vazgeçmedim. Kız çocuklarıyla hiç anlaşamazken, oğlan çocuklarıyla misket ve 90’ların popüler oyunlarından taso gibi oyunlar oynamaktan büyük keyif alan bir sokak çocuğu olarak mahalle dinamikleri içerisinde kendime sağlam bir yer edindim.

 

Büyümeye her ne kadar karşı olsam da biyolojik saatimin beni amansızca sürüklemesiyle birlikte; Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü Tarsus-Mersin’de başladığım yolculuğa bozkırın kalbi Ankara’da, Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nde devam ettim. Yüksek lisansımı yine aynı bölümün Pazarlama Anabilim Dalı’nda tamamladım. Dünya için hiçbir şey ifade etmezken benim için çok şey ifade eden adımlarla, her birinin tadı damağımda kalan dokuz ülkeye gittim. Farklı kültürler tanımanın bu dünyaya gelme amaçlarımızdan biri olduğunu düşünüyorum. Pazarlama ile tanıştığım günden beri, onun insanı sürekli yenileyen ve hep daha çok öğrenmeye teşvik eden doğasına bayılıyorum. Değer üreten insanları hayranlıkla izliyor ve değer üretebilmekten büyük haz duyuyorum. Bilginin bu kadar şeffaf olduğu bu çağda öğrendiğim herhangi bir şeyi asla kendime saklamamak ve çabucak paylaşıp yaymak için can atarken; bana bu şansı fazlasıyla veren güzel bir ailenin içinde, doğru insanlarla, doğru yerde olmayı seçtiğim için uzanıp kendi yanaklarımdan öpüyorum.

 

Güzel anılar biriktirmek ile ilgili büyük bir tutkum olduğu ve anılara en az “an”lar kadar önem verdiğim için, yaşadığım anın kısa bir süre sonra “anı” olacağı bilinci ile yaşamaya çalışıyor; irili ufaklı kutular ve defterlerde yaptığım, yaşadığım, hissettiğim, gezip gördüğüm, dinlediğim ne varsa biriktirmek ve hayatımdaki veri kaybını önlemek için çılgınca bir çaba sarf ediyorum. Sıkı bir tiyatro izleyicisi ve “iyi” şiir, müzik, kitap tutkunu olarak dünyayı sanatın ve sevginin kurtaracağını düşünüyorum.

 

Sever: Çay-simit-peynir üçlüsü, Oğuz Atay, sonbahar, Küçük Prens, yazmak, tiyatro, ikinci yeni, soba üzerinde pişen kestane, tüm hayvanlar- daha çok kediler- en çok Murphy, sıcak şarap, teyze olmak 💙

Sevmez: Sürekli her şeyden şikayet eden insanlar & her şeyi sorgulamadan kabul eden insanlar 🤦🏻‍♀️

Hayali: Gezgin olmak 🌎💻

Yeteneği: Problem çözmek, iletişim, yazmak, gülmek 😊

Bug’ı: 👀

Yetenekler & Uzmanlık Alanları

  • Inbound Pazarlama
  • Sosyal Medya Yönetimi
  • İçerik Üretimi & Yönetimi
  • Reklam Yönetim