Lara DİNÇER

Digital Marketing Intern

Özgeçmiş

Merhaba!

96 yılının 30 Aralık gününde, yeni yılı bekleyemeden dünyaya gözlerimi açtım. 22 koca sene boyunca Ankara’da yaşadım, hala da yaşıyorum. 

Çocukluğum boyunca hep yaratıcılığımı kullanabileceğim meslekler hayal ettim. Yazar olmak istedim, 12 yaşımda kitap yazdım. Oyuncu olmak istedim, Yaprak Dökümü’nde oynadım. En son dansçı olmak istedim fakat üniversite sınavı denen o canavarın yaklaşması ile  dans kursumu da bıraktım ve test kitaplarıyla uzun bir ilişkiye başladık. Bu ilişki YGS ve LYS sınavlarına girmem ile sona erdi, anlaşmalı bir şekilde yolarımızı ayırdık. Şimdi ise karşımda o zamanlar ne kadar önemli olduğunu anlayamadığım bir soru vardı: hangi bölümü okuyacağım. 

Her MF öğrencisinin de bildiği gibi bu sorunun cevabına ulaşmak aslında bir hayli “basit”. Tıp mı okuyacaksın, mühendislik mi? Kan fobim olduğundan tıp benim için bir seçenek değildi. Peki hangi mühendislik? Çoğu endüstri mühendisliği öğrencisi gibi ben de “en sosyal” mühendislik olarak düşündüğüm endüstri mühendisliği bölümünü okumaya karar verdim ve eğitimime Bilkent Üniversitesi’nde başladım. 

Üniversite yıllarım (mezun olunca anlıyorsun gerçekten) hayatımın en güzel yıllarıydı. Mayfest çimlerinde yuvarlanalım mı deseler, 50 yaşımda bile evet diyeceğime inanıyorum. Başta Operational Research kulübü olmak üzere birçok topluluğun bir parçası oldum, bir sürü farklı insan tanıdım.

Endüstri mühendisliği bölümü sandığım gibi sosyal bir bölüm çıkmadı ve kendimi matematik havuzunda yüzerken buldum. Eğitimim bana analitik düşünmeyi öğretti ve ben bu düşünme yetisini mezun olunca aynı zamanda yaratıcılığımı da kullanabileceğim bir alanda kullanmak istediğime karar verdim. Yine analitik düşünme ile bu alanın pazarlama olduğu sonucuna vardım çünkü bana göre: Yaratıcılık + analitik düşünme = pazarlama. 

Pazarlama alanında ilerlemeye karar verdim ve her şeyin git gide online olmaya başladığı bu dönemde dijital pazarlama alanında kendimi geliştirmenin geleceğe iyi bir yatırım olacağına inandım. Bu konuda gelişmek amacıyla online sertifika programlarına kayıt oldum. Fakat kulüp hayatımdan öğrendiğim bir şey vardı: Gerçek hayatta uygulamadığın zaman öğrendiklerin havada kalabiliyor. Tecrübe bir insanın gelişimi adına en önemli faktör. Bu sebeple tecrübe kazanabileceğim firma arayışlarım başladı ve Netvent ile karşılaştım. 

İşte benim Netvent maceram da böyle başladı.

 

Sever: Gezmek, Harry Potter, yemek yemek, Game of Thrones, fotoğraf çekmek

Sevmez: Bencillik 

Hayali: Mutlu olmak, mutlu bir hayat yaşamak

Yeteneği: Her türlü ortama adapte olabilmek

Bug’ı: Çok duygusalım 

Yetenekler & Uzmanlık Alanları

Dijital Pazarlama

İçerik Üretimi

Proje Yönetimi