Mehmet BİLGİN

Managing Partner

Özgeçmiş

1981 yılında İstanbul’da doğdum. İlk ve orta okulu İstanbul’da liseyi ise Kocaeli’nde Körfez Fen Lisesi’nde bitirdim. 1999 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü kazandım. 2004 yılında mezun olduktan sonra TUBİTAK bünyesinde yer alan Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü’nde (UEKAE) 6 yıl süre ile çalıştım. Bu süre zarfında çok farklı diller ve teknolojiler kullanarak birçok kamu projeleri geliştirdim. Ayrıca UEKAE’de çalışırken Boğaziçi Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği bölümünde yüksek lisansımı tamamladım.

 

6 yıl sonunda, 2010 yılında, kariyerimi yurt dışında devam ettirme kararı alıp İngiltere’ye geldim ve hala İngiltere’de yaşıyorum. Bu yıllar içinde çok farklı şirketlerde farklı projelerde yer aldım.

 

Netvent’in kurucu ortaklarından biri olarak ilk günden beri yazılım ekibimiz ile birlikte çeşitli projeler geliştirdik ve geliştirmeye devam ediyoruz.

 

İş dışındaki vaktimi daha çok okuyarak ve gezip yeni yerler görerek geçirmeyi seviyorum. Son yıllarda ise daha önceleri ara ara yaptığım yüzme ve koşma sporlarına daha ciddi yaklaşıp kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Yetenekler & Uzmanlık Alanları

  • Inbound Pazarlama
  • Mobil Pazarlama
  • R&D
  • Hardware Architecture & System Design
  • Proje Yönetimi