Onurcan EKİ

Digital Marketing Consultant

Özgeçmiş

Merhaba,

 

Devlet memuru bir ailenin, üç çocuğundan biri olarak İzmir’de büyüdüm. 🙂

 

Ebeveynlerimin son durağı olan, Kayseri’de lise eğitimi tamaladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi için Ankara’ya geldim. Tüm bunlar olurken yanımda bir de “Benden bir tane daha var!” dediğim, ikiz kardeşim vardı tabi.

 

Burslu okuduğum 4 lise yılının ardından bütün bursumu babamın ilerde “E buna biz de üç beş atar, araba alırdık sana.” dediği benden daha yaşlı olan bir gitar aldım. Amerika çıkışlı son Epiphone LesPaul 🙂 Ardından Ankara’dan İstanbul’a uzanan müzikal bir yolculuğun peşine takılıp, hatrı sayılır kişilerle birlikte pek çok şehirde sahne tozu yuttum.

 

Ankara’ya geri döndüğümde uluslararası öğrenci kuruluşu olan AIESEC’e başladım. Sırasıyla lokal, ulusal ve uluslararası pozisyonlarında, 7 farklı takımla pazarlama süreçlerinde görev aldım. Dublin çıkışlı,  AIESEC İrlanda genel merkezinin operasyonlarında, yabancı tüketicinin alışkanlıklarını öğrenme fırsatı elde ettim. Birleşmiş Milletler’in Çek’ya düzenlediği uluslararası girişimcilik konferansı için Türkiye’den seçilen iki eğitmenden biri olarak, ülkemi temsil ettim. Kurumdaki aktif sürem bittiğinde, PepsiCo Türkiye’nin İstanbul’da gerçekleştirdiği tüketici alışkanlıkları proje yarışmasında, 300 kişi arasında seçilerek tekrar İstanbul’a taşındım ve Mars Sinema Grubu’nda saha pazarlama tarafında  çalışmaya başladım.
Sahadaki reel tüketicinin hangi reaksiyonları neye göre verdiğini öğrendim. Aslında tam bir öğrenme sürecinde, 9 şehir yapılanması için 30 farklı kişiyle çalıştım. Ankara-İstanbul arası mekik dokudum. Daha önce deneyimlemediğim pek çok pazarlama alışkanlığını yine bu alanda gördüm. 🙂 Slovenya’da gerçekleştirdiğim Erasmus stajının ardından da global ilham verici konferans serisi TED Talks’un Hacettepe Üniversitesi ayağının ana sorumluluğunu üstlenerek, TEDxHacettepeUniversity etkinliği için 7 farklı takım yapısındaki, +40 gönüllü öğrenciyle birlikte çalışma fırsatı yakaladım.
Takım ve kişi yönetimi konusunda kendimi daha da geliştirme imkanı elde ettim.
Franklin Covey ve İstanbul Business School’un bireysel gelişim eğitimlerini tamamlayarak, USA Atlantic University’de Stratejik Pazarlama dersleri aldım. 2016 yılında, 3 kişilik bir takımla geliştirdiğimiz web tabanlı iş modeliyle; Orta Doğu Teknik Üniversitesi Glokal – Startup Günleri’nde ikinci olduk. 4 ay sonra KOSGEB ve Ankara Kalkınma Ajansı tarafından da “En iyi iş modeli” seçilerek, hibe başvurusu yapma hakkını yakaladık.

Tüketici alışkanlıkları ve yükselen teknolojileri sıklıkla takip ediyor, daha keşfetmemiz gereken milyonlarca şeyi öğrenmek için sabırsızlanıyorum.

Okuduğunuz için teşekkür ederim. 🙂

Sever: Kahve, Patates Kızartması, Football Manager, Seğmenler Parkı, FM serisi, Instagram, Fox Kids, Marvel, hafta sonu sabah kahvaltısı, dost muhabbeti, kaşarlı omlet, sektörel blog okumaları.

Sevmez: Bilgi olmadan fikir.

Yeteneği: Hızlı konuşmak.

Hayali: “E sen yavaş konuşuyorsun.” 😊

Bug’ı: Sarımsaklı mayonez, bol tuzlu çekirdek.

Yetenekler & Uzmanlık Alanları

  • Facebook & Instagram Business Reklam Yönetimi
  • Inbound Pazarlama
  • Sosyal Medya ve İçerik Yönetimi
  • Mail Pazarlaması
  • Etkinlik Yönetimi