Özgür ERGÜL

Digital Marketing Expert

1993 yılının güzel bir Haziran günü İzmir’de dünyaya geldim. Çocukluğum birçok şehirde ve okulda geçti babamın işinden dolayı. Çeşitli yerler gördüm ve güzel insanlar tanıdım. Diyarbakır’da Şehit Namık Tümer İ.Ö.O , daha sonra Ankara’da Rauf Orbay İ.Ö.O , Lise eğitimimi Tınaztepe Lisesinde geçirdim. Üniversite hayatım ise önce Anadolu Üniversitesi İstatistik bölümüyle daha sonra ise Hacettepe Üniversitesi Grafik tasarım bölümü ile devam etti.

 

Ortaokuldan başlayan bir fotoğraf tutkum vardı . Elime geçen VGA ya da düşük pikselli diğer kameraları alır sürekli bir şeyler yakalamaya çalışırdım. Lisede normal bir eğitim aldığım için kendimi farklı bir alanda yetiştirmek istedim çünkü buna ilgim vardı. Ayrıca çizim yeteneğim de vardı, arkadaşlarımdan güzel tepkiler alıyordum ve geç fark etmeme rağmen bunu güzel sanatlar sınavına hazırlıkta kullandım ve istediğim üniversiteyi kazandım.

 

Gelişen Teknoloji çağıyla birlikte tasarım ve film sektöründeki gelişmeleri yakından takip ediyorum. İlgili olduğum ve üstüne yüklenmek istediğim alan bu yönde. VFX , CGI ve After Effects alanında kendimi geliştirip bu dünyaya girmek ve hareket katmak istiyorum. Özellikle Netvent ile bu çok güzel bir hal alacak. Yapacağımız işlerle farklı bir perspektif katıp , bunu da yapabiliyoruz dedirteceğiz.

 

Basketbola hayranım . Küçüklüğümün sporu ve boyumu ona borçluyum. Fotoğrafçılık yapıyorum ve bu işte çok hızlı ilerledim. Farklı alanlara da ilgim var; müzik, astronomi vb. kendi müziğimi bile yapıyordum eskiden ama vakit aldığı için bıraktım .  Her çeşit müziği dinlerim ama ağırlıklı olarak Amerikan rap ve metal müzik.  Dj’lik gibi de bir hayalim vardı.. Koyu bir Chicago Bulls ve Fenerbahçe taraftarıyım.

Yetenekler & Uzmanlık Alanları

  • Grafik Tasarım
  • Fotoğrafçılık
  • İllüstrasyon