Sevgi BÖKE

Digital Marketing Intern

Özgeçmiş

Sevmek suçsa datayı

En suçlu benim

Verin cezamı

Görülmez motivasyonumun düştüğü, zira

İyi gömerim kahve-sigarayı

 

Benim adım Sevgi Böke

Önceliğim task, proje

Kırılmaz şevk, yok olmaz azim

Ehliyimdir iş marketinge gelince.

 

Haziran 1992 İzmir doğumlu ve görüldüğü üzere Netvent ailesine katılmadan önce ünlü bir ozan olan Sevgi Böke, ailenin startup ruhu ile tanıştığı anda şanı, şöhreti, her şeyi bırakıp stajyerlik kariyerine adım attı. İzmir’in dağlarında oturup kalabilirdi de. Ama olsundu, mutluydu.  Arkasına bir kere bile bakmadan kariyerine odaklandı.

Lise öğrenimine Bergama 13 Nisan Anadolu Lisesinde başlayıp, İzmir Özel Türk Kolejinde devam etti. Kapanışı yine Bergama 13 Nisan’da yaptı. 2010 yılında Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dilbilimi Bölümünü kazandı ve Ankara’ya yerleşti. Elbet bir gün geri dönerim dedi, olmadı. Her gün yeni bir şeyler öğrenebilmek adına, TEDxHacettepeUniversity ve AIESEC Ankara ekiplerinin pazarlama departmanlarında yer aldı. Hep uçuk fikirleri, her zaman bir projesi vardı. 2012 yılında evini kedi oteline çevirdi.

Chomsky ve Umberto Eco kutsalı. Sayısız kedisi ve bir adette insandan bozma köpeği var. Kendisi bir ‘Linguist’ bu arada. Kediye, köpeğe, çiçeğe, kahveye ve klasik rock müziğe aşık. (Rakçı yani herkes bilsin.) Ha bir de granül kahve değil, lütfen yanlış olmasın…

Sayın Böke, bugüne kadar birçok farklı internet sitesi ve yurtdışı kaynaklı şirket için freelance çeviri hizmeti verdi ve yine birçok farklı kuruluş için sayısız özgün içerik üretti. Şu an hala İçerik Bulutu’nda yazar kendisi.

En büyük hayali: Gelirleriyle hayvan haklarının savunulacağı büyük bir marka oluşturmak ve ilk adımlarını kendisinin attığı bir startup oluşumunda yer almak. Bu hayali için hala araştırma ve geliştirme aşamalarını sürdürmekte. Bir gün olacak. Bir gün……

Yetenekler & Uzmanlık Alanları

  • Advertising
  • Social Media
  • Translation
  • Copywriting
  • Inbound Marketing