Umut Barış KARABULUT

Visual Designer

Özgeçmiş

Herkese Merhaba!

 

1992 yılının eylül ayında Ankara’da doğdum. Kendimi bildim bileli en anlamlı hedefim kendi kendime yetebilmek ve kafamdakileri anlatabileceğim estetik yollar bulmaktı. Dolayısıyla küçüklüğümden beri görsel anlatımlara bilişsel olarak daha fazla önem verdim. Kreatif ve yaratıcı olan her şeyi saatlerce gözlemlemeyi ve her bir noktasından ilham almayı seviyorum.

 

Lise eğitimimi Ankara Üniversitesi Koleji’nde bitirdim. Üniversiteyi ise Kayseri Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi – Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldum (2015). Üniversite yıllarında (2011-2015) sayfa tasarımları yapmaya, gazete ve dergilerde çalışmaya başladım. Okul biter bitmez, Milliyet Ankara Gazetesi’nin tasarımını 3 sene boyunca üstlendim. Basılı medyada profesyonel olarak geçirdiğim 4 sene (2015-2019) sonrasında kendimi dijital medyaya daha ait hissetmeye başladım ve kreatif bir iş ortamı ararken Netvent’le tanıştım.

 

Dijital medyada tasarım yapmak basılı medyaya oranla daha detaylı ve değişken dinamiklere sahip. Sonsuz öğrenmenin varlığını tanıyarak, Burada ivmelenen öğrenme sürecimin devam edeceğine inanıyor ve işimi severek en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum.

 

Sever: Kara mizah, fotoğraf, elektronik müzik, edebiyat, minimal tasarımlar, tecrübeli insanlar, kamp, doğa, çocukluk arkadaşları, aile.

Sevmez: Klişeler, tutarsızlıklar, kalabalık tasarımlar, stres üreten insanlar.

Hayali: Evrensel değerde çalışmalar ve projelerde özgün içerikler üretmek – Üretimi yönlendirmek.

Yeteneği: Pratik, hızlı, çözüm ve sonuç odaklı olmak.

Bug’ı: Bugs.

Yetenekler & Uzmanlık Alanları

  • Adobe Indesign
  • Adobe Photoshop
  • Adobe Illustrator
  • Adobe XD
  • Adobe Premiere
  • Adobe After Effects
  • Sketch