Peki Biz Kimden İlham Alacağız?

Selamlar herkese, daha önce bildiğiniz gibi Dribbble için bir yazı yayınlamıştım. Nedir, nasıl çalışır vb. şeyleri konuşmuştuk. “Peki biz kimleri takip edeceğiz burada? İlham almak için kimlerin çalışmalarına göz atacağız?” dediğinizi duyar gibiyim. Öncelikle şunu söylemeliyim ki tasarımsal anlamda nerdeyse her tür tasarım bulabilirsiniz ama genel olarak UI/UX, illüstrasyon ve animasyon ağırlıklıdır. İlk başta size benim takip ettiğim birkaç tasarımcıyı ve tasarım ekibini göstereceğim.

 

Gal Shir

 

Kendisinin animasyonları ve illüstrasyonlarına aşığım diyebilirim. Eğer siz de illüstrasyon veya animasyon ile uğraşıyorsanız takip etmeniz gereken kişilerin başında gelmeli diye düşünüyorum.

 

https://dribbble.com/galshir

 

Ramotion

 

3 kişilik bir ekipten oluşan, muazzam çalışmalara imza atan ve 100k’yı geçmiş takipçisiyle Dribbble’ın en kaliteli ekiplerinden biridir Ramotion. Branding, UI/UX ve daha birçok alanda çalışmaları mevcut.

 

https://dribbble.com/Ramotion

 

 

 

Norde

 

Genelde UI tasarım ağırlıklı, kalabalık bir ekipten oluşan Dribbble’ın enfes takımlarından biridir. Ayrıca renkler konusunda çok iyiler.

 

https://dribbble.com/norde

 

 

Turgay Mutlay

 

Şahane illüstrasyonlarıyla ana sayfamı güzelleştiren adamdır. Eğer illüstrasyon konusunda kendinizi geliştirmek istiyorsanız kesinlikle örnek alabileceğiniz insanların başında geliyor diyebilirim.

 

https://dribbble.com/TurgayMutlay

 

 

uixNinja

 

“Ben canlı renkler seviyorum! Tasarımlarım göz almalı!” diyorsanız ve UI/UX üzerine kendinize bir idol arıyorsanız uixNinja’yı takip etmek size çok şey kazandırır.

 

https://dribbble.com/uixninja

 

 

Teşekkürler.

No Comments

Yorum Yap