Renk Kombinasyonları: Hangi Renkler Kardeş?

Tasarımınızı canlandırmanın anahtarlarından birisi, doğru renk kombinasyonunu seçmektir.

Nefes kesen bir manzara, romantik bir gün batımı ya da renklerle dolu dinamik bir sahne. Bütün bunların tadına baktınız mı? Bakmadıysanız, bir an önce kalkın ve tatmaya başlayın.

İdeal renk kombinasyonunu aradığınızda size zaman ve emek kazandırmak için, projelerinizde kullanabileceğiniz güzel renk şemalarının bir listesini oluşturduk.

Bu renk ayarları, sizin için zaten hep hazırdı. Sadece siz geç fark ettiniz. Buraya tıklayarak renklenmeye başlayın.
Hadi biraz doğadan ilham alalım mı?

1. Mavi Günbatımı

Canlı sarı ve portakal karışımı, koyu ılımlı bir mavi ve kuvvetli bir portakal rengi ile gönderdiğiniz mesajlar kullanıcıya net, enerjik ve canlı bir şekilde iletiliyor.

2. Klasik ve Retro

Çoğunlukla koyu renklerin bu kombinasyonu: koyu grimsi mavi, koyu ılımlı kırmızıdan koyu turuncuya doğrudur. Bu bileşim iletilmek istenen mesajı sadeleştirilmiş bir görünüm için ideal hale getirir. Daha basit tasarımlar için, sadece en üstteki üç rengi kullanmayı deneyebilirsiniz.

3. Parıldayan Blues ve Yeşiller

Burada yumuşak sarı ve solgunlaştırılmış turuncu ile güçlü ve canlı blues (Hüzün) bir karışımı var, bu tipik blues ve browns biraz daha heyecan verici ve dinamik bir tasarım için idealdir.

4. Bir bataklık üzerinde gün batımı

Yumuşak sarı, parlak turuncu ve kırmızı ile doygun hale getirilmiş koyu maviden oluşan bu karışım, hafif duygusal, genç temalar için uygun olan renkli bir kombinasyon oluşturuyor.

5. Akdeniz Blues

Solgunlaştırılmış koyu mavi ve grimsi mavinin bu mükemmel kombinasyonu, bu büyülü ve gizemli Akdeniz ortamıyla ilgili duyguları çağrıştırıyor. Seyahat veya doğa ile ilgili tasarımlar için idealdir.

6. Egzotik Orkide

Burada, koyu mavi ve canlı turuncu ile tamamlanan bir dizi blues var. Renkli, canlı bir tasarım için mükemmel. Ayrıca, tasarımınıza en çok uyan renkleri, en üstteki koyu mavi renkler ve turuncu rengi vurgu rengi olarak seçebilirsiniz.

7. Sofistike ve Sakin

Bu renk kombinasyonu, sakin kullanıcılarda daha çok etkilidir. Sofistike ve lüks bir görünüme sahip olan çeşitli tasarım projelerinde kullanılacak kadar çok yönlüdür.

8. Eflatun ve Sarı

Canlı sarı ve zeytin tonuyla bir araya getirilen eflatun, ferahlatıcı ve sıra dışı bir palet haline geliyor.

9. Mavi Dağ Tepeleri ve Bulutlar

Koyu sarı ve açık grimsi pembe ile birleştirilen bu blues yelpazesi, ürünü profesyonel ve muhafazakâr tasarımlar için mükemmel çok yönlü bir renk şeması haline getiriyor.

10. Turuncu Günbatımı

Koyu pembe ve koyu renk doygunluğu olan menekşe, yumuşak kırmızı ve yumuşak turuncu ile birleştirilerek, enerji ve sıcaklığın iletilmesi için çeşitli tasarımlarda kullanılabilen canlı ve renkli bir palet yaratılır.

11. Vintage 1950’ler

Biraz nostaljiye götüren klasik (retro) bir görünüm için, üstte ve altta biraz doygunluğu azaltılmış mavi ve turuncudan oluşan eşsiz bir kombinasyon. Güçlü bir mavi ile yumuşak sarı.

12. Canlı ve Retro

Kırmızı, pembe ve canlı bir portakalın bu orijinal karışımı, örneğin ilk üç rengi veya alternatif olarak alt üç rengi bir tasarıma uygulayarak çeşitli şekillerde kullanılabilen çok yönlü ve göz alıcı bir palet haline getirebilirsiniz.

13. Süs Kırmızıları ve Sarıları

Bu palet çok koyu kırmızılardan ve portakaldan oluşur. Tasarımınıza cesur bir görünüm vermek için bu renklerden herhangi birini seçin.

14. Turkuaz ve Kırmızı

Olgun meyvenin bu renkli görüntüsü, blues, camgöbeği ve kırmızıların bu eşsiz kombinasyonuna yol açar. Her seferinde iki veya üç rengi karıştırmaya ve eşleştirmeye karar verirseniz, tasarımlarınız için profesyonel renklerden, daha neşeli ve enerjik olanlara kadar çeşitli paletler oluşturabilirsiniz.

15. Mavi Güneş Gülü

Etobur bir bitkinin bu resmi koyu kırmızı ve kahverengi tonlarla tamamlanan görselde etkili bir blues ortaya çıkarır.

No Comments

Yorum Yap