netvent-seo-1

SEO; uzmanlarımız için bir disiplin olarak; markanız, işletmeniz, şirketiniz, startup’ınız için ise daha fazla trafik elde edeceğiniz, telefonlarınızın daha fazla çalmasını sağlayan, dönüşüm oranlarınızı artıran, satışlarınızı katlayan bir kanal olarak ele alınmaktadır.

 

En basit deyim ile arka sokaklarda yer alan dükkanınızı, en işlek caddeye çıkarmaktır. 

 

SEO Uzmanlarımız çalışmaların başlangıcından itibaren 50’den fazla SEO aracını kullanarak sitenizi ve rakiplerinizi sürekli olarak takip etmektedir. Moz, Majestic, Searchmetrics, Hubspot, Link Research Tools, DeepCrawl gibi otoriter araçlarla partnerliklerimiz ve çözüm ortaklığımız ile projeniz titiz bir çalışma sistemi ile yürütülmektedir.

 

Tamamen analitik bir yaklaşımla SEO operasyonlarımızı yürütüyoruz. 

 

Çalışmanın başlangıcında sektörünüzü ve hedeflerinizi analiz ediyoruz. Hedefleriniz doğrultusunda sadece bir kaç kelimede değil, sektörünüz ile ilgili tüm kelimelerde trafik almanızı hedefleyerek tamamen organik SEO stratejileri uyguluyoruz. SEO Ekibimizin güncel algoritma güncellemeleri doğrultusunda hazırladığı 1000’in üzerindeki maddede sitenizi kontrol ederek çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

netvent-seo-2

Arama Motoru Yazılımları, Ziyaretçiler Web Sitenizi Sevmeli: Teknik SEO Geliştirmeleri – Site içi SEO

Arama motorları sürekli olarak insanlara en iyi arama deneyimini sunmak için çalışırlar. Arama deneyiminin merkezinde ise arama sonuçlarında insanların aradıkları konu ile ilgili doğru içeriği sunan web sitesine sıralamalarda yer vermek gelir. Bunu kullanıcıyı hızlı, güvenilir, web standartlarına uygun web sitesine yönlendirmek izler. Bu noktada yaptığımız tüm teknik geliştirmeler SEO’ya yönelik geliştirmeler gibi görünse de içeriğimizi önce ziyaretçilerimize, sonra arama motorlarına en verimli şekilde gösterebilmek için yapılan çalışmalardır.

 

Web sitenizin kullandığı altyapı, SEO kurguları incelenerek tamamen eksiksiz olarak site içi SEO kurgularımızı çalışmamızın hemen başlangıcında raporluyor ve yapılması gerekenler ile birlikte sizlere iletiyoruz. Bu kapsamda yazılımcılarımız, içerik yazarlarımız, kullanıcı deneyimi uzmanlarımız, tasarım ekibimiz ve Inbound Pazarlama uzmanlarımız ile birlikte web siteniz her açıdan incelenmekte ve geri bildirimler verilmekte, SEO Görünürlüğünüzü artırmak için gelişim alanlarınız yapılması gerekenler ile birlikte tarafınıza iletilmektedir.

 

Daha teknik anlamda da yapılan çalışmaları özetlemek gerekirse; arama motoru simülasyonu olarak bilinen Crawl yazılımlarımız ile arama motorlarının yaptığı gibi sitenizin tüm alt sayfalarını tarıyoruz ve yüzlerce SEO standardının doğru uygulanıp, uygulanmadığını öngörü ile değil, detaylı bir yazılım testi ile anlıyoruz. Bununla birlikte Crawl analizi ile alt sayfa içeriklerinin arama motorları tarafından erişilip erişilmediğini de analiz ediyoruz. Crawl analizlerimizi mevcut HTML alt yapınıza uygun Schema, Microdata ve RDF formatlarına göre tekrar düzenlenmesi ve geliştirilmesi süreci izler. Schema yapılarının uygulanması sayesinde arama motorlarının sitenizin içeriği ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olmasını sağlıyor olacağız.

netvent-seo-3

Doğru Hedef Kitleye Ulaşmalısınız: Anahtar Kelime Analizi – Link Mimarisi

Hedefleriniz ve analizlerimiz doğrultusunda analitik yaklaşımlar ve çözüm ortaklarımızla 3 ya da 5 değil, binlerce kelimeyi analiz ediyor ve sektörünüz ile ilgili anahtar kelime analizinizi gerçekleştiriyoruz. Tek bir kelimeye bağlı olarak çalışmalar yapmıyor, sektörünüzle ilgili tüm kelimeleri, aylık aranma hacimleri, dönemsel trendler ve rekabet oranlarını çıkartarak raporluyoruz.

 

Arama motorları arama sonuçlarının kalitesini ölçebilmek için, arama sonuçlarını tıkladıktan sonraki süreci de takip ederler. Eğer kullanıcı arama sonuçlarını tıkladıktan sonra, siteye girer girmez “geri” butonuna basıyorsa kullanıcı istediği sonuca ulaşamamış demektir. Bu durumda SEO Görünürlüğünüz de olumsuz etkilenir. Anahtar kelime çalışmamız doğrultusunda elde ettiğimiz anahtar kelime fikirlerini de hesaba katarak, alanınızdaki birçok kelimeden trafik almanızı sağlayacak içerik stratejisini sağlıyoruz.

 

Anahtar kelime çalışmalarımızın ardından, sitenizin her kategorisi, sayfası, içeriği için bir link mimarisi oluşturarak teknik anlamda büyük bir resim çiziyoruz!

netvent-seo-4

İnsanlar, Web Siteleri Sizden Bahsetmeli: Site Dışı SEO Çalışmaları

Markanız dijital mecralarda ne kadar konuşuluyor? İnsanlar markanızı anlatırken neler anlatıyorlar? Nasıl gerçek hayatta beğendiğimiz ve sevdiğimiz şeylerden arkadaşlarımıza bahsediyorsak, internet dünyasında da insanlar sevdikleri sitelerin bağlantılarını paylaşarak beğenilerini ifade ediyorlar.
Site Dışı SEO çalışmalarımızda Türkiye ve Dünya’da toplamda 3000’in üzerinde yayıncı ile çalışıyoruz. Çalışmaların başlangıcından sonuna kadar web sitenizle ilgili sektörel bloglar, web siteleri ile anlaşmalar sağlıyor ve markanızı anlatıyoruz. Performansınızı artırdıktan ve içeriklerinizi belirli bir kalite çizgisine ulaştırdıktan sonra organik link edinme çalışmaları yürütüyoruz. Çalışmalarımız tamamen güncel SEO teknikleri doğrultusunda yürütülmektedir.

 

Yani; ilk önce insanların markanızı fark etmesini; ardından konuşmasını sağlıyoruz.

netvent-seo-5

Seo Eğitimleri

Tüm çalışmalarımızda iletişimin çok önemli bir yere sahip olduğuna inanıyoruz. Bildiklerimizin hepsini kendimize saklamıyoruz, bilginin paylaştıkça çoğalacağını biliyoruz! Site içi SEO, Site Dışı SEO, Anahtar kelime analizi ve daha nice konuda sizlere en güncel tekniklerle bilgilerimizi aktarıyoruz!

 

Müşterilerimiz İçin: SEO Çalışmalarınızın başlamasının ardından düzenli aralıklarla ihtiyaçlarınıza göre ilgili çalışanlarınız/departmanlarınızla SEO Eğitimleri planlıyor, sürdürülebilir ve şeffaf bir çalışma yürütüyoruz. Arama motoru güncellemeleri doğrultusunda güncel SEO tekniklerini sizlerle paylaşıyoruz.

 

Kurumunuz, Eğitim Programlarınız İçin:SEO ekibimiz anlatmayı, deneyimlerini paylaşmayı, güncel taktikler vermeyi, sunum yapmayı çok seviyor!

netvent-seo

Analitik Raporlama

Sizlere veri ve sonuç odaklı bir analitik ajans olarak aylık, dönemlik ve yıllık raporlar sunuyoruz! Her ay düzenli olarak;

 

  • Site içi SEO analizlerini ve güncel gelişmeler doğrultusunda alınması gereken aksiyonları
  • Trafik kanallarını ve analizleri
  • Mevcut SEO Görünürlük gelişimini
  • Dönüşüm oranları gelişimi
  • Sektörünüze göre detaylı ve kişiselleştirilmiş grafikler
  • Detaylı rakip analizleri
  • Trend analizleri ve pazar araştırmaları yapıyoruz ve raporluyoruz.

SEO ile ilgili daha detaylı bilgi ya da teklif almak için formu doldurmanız yeterli!