Dijital Pusula [Netvent Podcast]

Netvent’in podcast kanalı Dijital Pusula, her hafta; dijital pazarlama, tüketici alışkanlıkları, girişimcilik ve yükselen teknolojiler hakkında sizlerle bir araya geliyor. Youtube, Spotify ve Apple Podcasts aracılığıyla yayınlarımıza ulaşabilirsiniz. Bizi takip etmeyi unutmayın! 🙂

E-Kitaplar

İşletmeler İçin Dijital Pazarlamaya Giriş Rehberi

İşletmenin büyüklüğü ne olursa olsun dijitalde bir varlığının olması gerektiği günümüzde, bu karar alınmadan önce birkaç şeyin bilinmesi gerekiyor: Neden dijital pazarlama, firmanın kullanabileceği dijital pazarlama türleri, KOBİ’ler için en en etkili dijital pazarlama stratejileri ve doğru ajans seçimi nasıl yapılır? Hepsinin cevabı bu e-kitapta!

İndirmek için Tıklayın

E-Ticarette Başarılı Olmak: E-Ticaret Siteleri İçin Dijital Pazarlama Stratejileri

E-ticaret sitesi kurmak için yazılım seçiminden başlayarak, internetten satış yapmak için en etkili dijital pazarlama stratejilerinin ne olduğuna kadar baştan sonra bir e-ticaret rehberi hazırladık. E-ticaret’i A’dan Z’ye anlatan e-kitabımıza ulaşmak için tıklayın!

İndirmek için Tıklayın

Etkileyici Pazarlama (Influencer Marketing) Hakkında Tüketiciler Ne Düşünüyor?

Etkileyici pazarlama adıyla da bilinen Influencer Marketing doğru etkileyiciler ve doğru platformlar kullanıldığı zaman oldukça başarılı sonuçlar almaktadır. Ülkemizde de son yıllarda çokça tercih edilen bu pazarlama yöntemi hakkında son verileri öğrenmek için e-kitabımızı inceleyebilirsiniz!

İndirmek için Tıklayın

Dijital Pazarlamacının Tasarım El Kitabı

Dijital pazarlama ve tasarım, benzer ama bir o kadar da farklı amaçlara sahip iki disiplin! Bu kitap ile hedefimiz bu iki disiplini bir araya getirmek!

İndirmek için Tıklayın

2019 Instagram ve Facebook Reklamcılığı Raporu

Bu rapor, perakendecilerin Facebook ve Instagram reklamlarının şu anki durumunu nasıl gördüğünü ve sektörden önümüzdeki yıllarda neler beklenmesi gerektiğini anlatıyor.

İndirmek için Tıklayın

2019 Dijital Pazarlama Trendleri

2018 dijital pazarlama dünyası için oldukça hareketli geçti, 2019’un da altta kalır yanı olmayacak gibi görünüyor. Bu sebeple gelin 2019’da etkisini arttıracak trendleri beraber inceleyelim.

İndirmek için Tıklayın

Reklamcılıkta Otomasyon ve Yapay Zeka

Marketin hızlı genişlemesi ve IoT’un yükselişi, işletmelerin doğru geri dönüş elde etmeleri adına yapay zeka ve otomasyon deneyiminin zamanı geldiğini gösteriyor. Dijital Reklamcılıkta Otomasyon ve Yapay Zeka Raporu ile marketin değişimini geç kalmadan yakalayın!

İndirmek için Tıklayın

2018 Tasarım Araçları Araştırması

Tüm dünyadan +2800 tasarımcının katıldığı, UXTools’un Global Tasarım Araçları raporunu sizler için Türkçeleştirdik. Bu araştırma ile dünyadaki birçok tasarımcının favori araçlarını öğrenebilir ve seneler arasında değişen UI ve UX trendlerini görebilirsiniz.

İndirmek için Tıklayın

40 Başarılı Facebook Reklam Örneği

Facebook’un bir pazarlama platformu olarak kalitesini kanıtladığını biliyoruz, ancak sadece Facebook’ta paylaşım yapmak yeterli değil, en kısa sürede akıllıca planlanmış reklamlara da başlamak gerekiyor. O halde, bu kitap ile başarılı Facebook reklamlarını inceleyelim.

İndirmek için Tıklayın

2018 Global Inbound Pazarlama Raporu

HubSpot’un 99 ülkeden, farklı konumlarda yer alan 6200’den fazla şirket yöneticisiyle gerçekleştirdiği araştırmada, globalde gerçekleştirilen inbound pazarlama aksiyonlarının satış, strateji ve operasyonlara olan etkisini bu kitapla göreceksiniz.

İndirmek için Tıklayın

Türkiye CTR Analizi

Google Arama Sonuç Sayfaları üzerinde yapılan analizler baz alınarak; Sıralamalara göre güncel tıklanma oranları(İlk 10 ve sonraki sayfalar), Ücretli / Organik arama sonuçları tıklanma oranları, Marka aramaları neticesinde tıklanma oranları paylaşılmıştır.

İndirmek için Tıklayın

Trafik, Yönlendirme ve Satış için Web Sitelerinin 25 Olmazsa Olmazı

Neredeyse her işletme türü (B2B, B2C, kâr amacı gütmeyen, yerel veya global) internet çağında alıcıya ulaşabilmek için bir online varlığa ihtiyaç duyarlar. Bir şirketin web sitesi, onun sanal vitrinidir. Bu e-kitabımız ile vitrininizi daha güzel bir yer haline getirebilirsiniz.

İndirmek için Tıklayın

Kusursuz LinkedIn Şirket Profili Oluşturma Rehberi

LinkedIn diğer sosyal medya platformlarından çok daha büyük bir oranda ziyaretçi çekmenizi sağlar. Bu nedenle LinkedIn şirket profilinizi en ideal haline getirmeniz gerekmektedir. Bu rehber, ihtiyacınız olan kontrol listesini sağlamaktadır.

İndirmek için Tıklayın

Inbound Pazarlama El Kitabı

Inbound Pazarlama El Kitabı sayesinde; yabancıları marka fanatikleri haline getirirken uygulamanız gereken Inbound Pazarlama süreçleri ve araçlarını tanıyacak ve içerik üretimi ile ilgili ihtiyacınız olan temel bilgiyi elde edebileceksiniz.

İndirmek için Tıklayın

Responsive Tasarım Önerileri

İnternet kullanımının ağırlıklı olarak mobil cihazlar üzerinden yapılıyor olması Responsive Tasarım ihtiyacını zorunluluk haline getirdi. Bu rehber ile bütün sayfalarınızda, formlarınızda ve site içi navigasyonda ihtiyacınız olan responsive tasarım tekniklerini bir arada bulabilirsiniz.

İndirmek için Tıklayın

30 Etkili Potansiyel Müşteri Edinme Tekniği

Araştırmalara göre, 10 pazarlamacıdan sadece 1 tanesi potansiyel müşteri edinmek için oluşturdukları kampanyaların etkili olduğunu düşünüyor. Ziyaretçilerinizi potansiyel müşterinize dönüştürmek için ihtiyacınız olan bütün ipuçları 30 teknik altında bu rehberde toplanmıştır.

İndirmek için Tıklayın

Yaratıcılığınızı Korumak için 70 Etkili Yöntem

Dev kurumların yaratıcılığı nasıl yok ettiğini, okulların nasıl genç beyinlerin düşünme yöntemlerini değiştirdiğine kadar, her yıl onlarca araştırma yayınlanıyor. Bu kitapta, bizlerin her gün deneyimlediğimiz yaratıcı süreç sonunda, sizler için hazırladığımız tavsiyelerimizi bulabilirsiniz.

İndirmek için Tıklayın

Etkili Sunum Nasıl Yapılır?

İş yerinizde önemli bir sunum ile görevlendirildiğinizde konu ne olursa olsun amaç bellidir; izleyiciye istenen mesajı iletme, zihinlerinde kalma ve onları istenen doğrultuda harekete geçirme. Bu kitap ile izleyicilerinizin beyninin nasıl çalıştığını anlayarak bu üç amaca da ulaşabilen sunumlar yapmayı öğreneceksiniz.

İndirmek için Tıklayın