Ücretsiz Alabileceğiniz 5 Dijital Pazarlama Sertifikası

Eğitimdeki gelişmeler sayesinde, klasik metotların eksiklikleri üzerine eminim bir çok yazı okudunuz. Gelişen teknoloji ile diğer alanlarda olduğu gibi eğitim alanında da dijitalleşme ve online eğitimlerin yükselişi, bize daha önce hiç olmadığı kadar geniş imkanlar sunuyor. Bunların başında, ilgilendiğiniz alanlarda alabileceğiniz ücretsiz eğitimler ve sertifikalar geliyor. Bugün sizlere ücretsiz alabileceğiniz 6 dijital pazarlama sertifikasından bahsedeceğiz. İsterseniz başlayalım.

 

Google Adwords (Google Ads)

Online reklamlar denince akla gelen ilk mecra Google AdWords. Google sertifikaları; kendi içinde hazırlanan eğitim dökümanları sayesinde size sertifika alabilmeniz için tüm gerekli araçları sunuyor. AdWords sertifikasyonu sınavları çevrimiçi reklamcılığın en iyi uygulamalarına ve AdWords’e dair bilginizi sınamayı ve sertifikalı olmanızı amaçlıyor. Youtube kanalı ile de eğitimler sunan Google, bu alanda başvurmanız gereken ilk kaynak. Google online eğitim aracılığıyla kullanıcıları bu konuda da besliyor.

 

Google Dijital Atölye

 

 

 

Google Türkiye, her yaştan kitlenin dijital dünyaya adım atması ve kariyer basamaklarını tırmanması için Dijital Atölye adlı eğitim projesini duyurdu. Dijital pazarlamanın temellerini anlatan Google Dijital Atölye, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, TOBB ve İŞKUR işbirliği ile başlatılan bir program ve hem çevrim içi hem de yüz yüze eğitimleri kapsayan dijital pazarlama eğitimi ücretsiz. Belirtmekte fayda var ki Google sertifika programları günümüz Google Ads kavramlarını öğrenebileceğiniz en doğru alanlar.

Bu alanda ister yeni başlayan, ister bilgili biri olun, temel düzeydeki bu eğitim size çok şey katacak.

 

Hubspot Inbound Sertifikası

 

 

Pazarlama ve satış dünyası hızlı değişiyor. Buna ayak uydurmalısınız. İnbound Pazarlama kavramını sektöre kazandıran Hubspot, bu konuda gerekli eğitimleri ve sertifikaları da ücretsiz sunuyor. Inbound marketing, email marketing, content marketing gibi pazarlamaya dair önemli bir çok alanda dijital sertifika alabilirsiniz. 

 

Link Research Tools

Link analizi konusunda çok ciddi rakipleri olmasına rağmen kısa sürede adını duyurmayı başaran LRT, bu başarısını geliştirdiği Link Detox algoritmasına borçlu. Zira bu araç ile bir sitenin aldığı zararlı linkleri analiz edebiliyorsunuz. Bunun dışında sunduğu otoriter araçlar ile derin analizler yapabiliyorsunuz. LTR’nin size sunduğu sertifikayı ve verdiği eğitimleri alarak edinebilirsiniz.

 

Woorank

 

 

Woorank hızlı, kullanımı kolay bir SEO denetim ve dijital pazarlama aracıdır. Sitenize Google gözüyle bakar ve siteniz için teknik, sayfa içi ve sayfa dışı denetim oluştururuz. Yalnızca arama sıralamanızı ve web sitenizin trafiğini değil, aynı zamanda kitlenin katılımını ve sonuçta dönüşüm ve müşteri tutma oranlarınızı da artırmanıza yardımcı olmayı amaçlar.

 

 

Online eğitimini kendi bünyesinde barındıran Woorank, verdiği sertifika ile profesyonel profilinizi geliştirmeniz için değerli bir kaynak.

 

Dijital pazarlamaya meraklı biriyseniz Dijital Pusula podcasti tam size göre!

 

3 Comments
  • betül
  • 7 Temmuz 2019
  Yanıtla

  teşekkür ederim

  • Burak Odabaşı
  • 20 Ocak 2019
  Yanıtla

  Bilgilendirme için teşekkür eder ,
  İyi çalışmalar dilerim.

  • Şebnem Topuz
  • 3 Ocak 2019
  Yanıtla

  Oldukça faydalı bir yazı olmuş, teşekkürler.

Yorum Yap