Bilinçaltı: Zihin Nasıl Çalışır Heyecan Verici Analizler

 

İnsanlar genellikle hayatlarında bol şans, sıkı çalışma, azim, irade gibi etkenleri her ne kadar kabul etmiş olsa da.
Bildiğiniz gibi hayatın koşullarını da değiştiren bilinçaltı zihnidir. Çoğu zaman, hissettiğimiz ruh halleri bilinçaltı zihinlerimiz tarafından şekillendirilir. Aynı şekilde kişilik gelişimi, kişisel ve mesleki gelişim de bilinçaltı zihni tarafından belli bir ölçüde belirlenir.

Adından da anlaşılacağı gibi, Bilinçaltı aklımızdaki tüm bilgi parçalarını saklar ve işler, ancak onların farkında olmayabiliriz. Bilinçaltı zihnin sahip olduğu büyük miktarda bilgi nedeniyle nasıl çalıştığını bilmek gerçekten heyecan verici. Ayrıca beyninin bu kısmı hayatınızda harikalar yaratabilir; Nasıl yapılacağını öğren.

 

En İyi Ne Zaman Çalışır?

Bilinçaltı zihin, dışardan uyarı almadığımızda en iyi şekilde çalışır; örneğin uyurken.
Aynı şekilde, bilinçaltı zihin basit işleri ve kolay giden görevleri yerine getirdiğimiz zamanlarda daha iyi çalışır.

Bu tür görevlere örnek olarak araba kullanmak, banyo yapmak ve televizyon izlemek dahildir. Bu aktiviteler sırasında dikkat dağınıklığı olmasına rağmen, bilinçaltı zihni hala düzgün bir şekilde işlev görmektedir.
Kendi deneyimlerini hatırlayabilirsin. Eğer o an hiçbir şey düşünmüyorsanız, zekice düşünülmüş fikirlerin aklınızda olmasının çok çeşitli örnekleri olacaktır. Bilinçaltı zihni kesinlikle beynin aktif ve akıllı bir parçasıdır. Bu nedenle, hayatı daha mutlu ve refah içinde yaşayabilmemiz için birden çok hedefte kullanabilirsiniz.

 

Mantıksal Daydreaming veya Hipnotizma

Bilinçaltı zihninin işleyişini hayal kurma ya da hipnotizma ile ilişkilendirmek yanlış olmayacaktır. Bazen, bilişsel süreçlere ve hayal gücüne çok fazla katılıyorsunuz. Otomobil kullanma sırasında eksik yol dönerken veya Yemek pişirme sırasında yanlış malzemeler eklerken, bu konuda yaygın örnekler vardır.
Bu aslında bilinçaltı zihninin yükü aldığı ve bilinçli zihninizin bir süre çalışmayı bıraktığı zamandır. Hipnotize edilmiş hissediyorsunuz ama hala ahlaki değerlerinize göre davranıyorsunuz. Zihniniz bilgiyi hızla işler ve derin hayallere gömülür. Bu, bilinçaltı zihnin nasıl çalıştığının en iyi yönlerinden biridir, çünkü burada bunu yapıcı olarak kullanabilirsiniz.

 

 

Hayatını Değiştirebilirsin

Gerçekler ve gerçek yaşam deneyimleri, bilinçaltı zihninizi etkili bir şekilde kullanırsanız, motivasyonunuzu, gücünüzü ve duygusal zekanızı büyük ölçüde etkileyebileceğinizi gösterir. Sonuç olarak, sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürdürebilirsiniz. Bilinçaltı zihin çalışmalarını nasıl etik bir şekilde yapabildiğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.
Bilinçaltı istekleri yapın:
Her gece yattığınız zaman, bilinçaltı zihninize istekte bulunun. Kişisel yaşamınız veya profesyonel kariyerinizle ilgili herhangi bir şey olabilir. Örneğin, günlük egzersiz, yılın sonunda yeni bir ürün ya da kendiniz için bir spor araba talep edebilirsiniz.

İstenen senaryoda kendinizi görselleştirin:

İsteklerinizi bir kez verdikten sonra, her gece uykudan önce her defasında kendinize verilen senaryoda hayal etmeniz gerekir. Hayal gücünüz gerçeğe dönüşene kadar pratik yapmaya devam edin. Örneğin, sabahın erken saatlerinde spor salonunda kendinizi hayal edin, pazarlama planı ve yaratıcı medya stratejileri planlayın ya da favori lüks spor arabanızı sürün.

Zevklere dalın:

Hayal ettiğinizde, hayal gücünüz gerçeğe dönüştüğünde elde edeceğiniz zevk ve memnuniyeti de düşünün. Bu, motive olmak ve eyleme geçmek için en iyi bölümdür. Sonuç olarak, hedeflerinize ulaşmak için çaba göstermeye başlayacaksınız. Bir şeyler yapmak için bilinçaltı zihninizin yeteneklerine ve kaynaklarına güvenin.

 

İlgini çekebileceğini düşündüğümüz diğer yazımız: Konfor alanı nedir? Aşmak için neler yapmalı?

No Comments

Yorum Yap