Growth Hacking İçin Kullanabileceğiniz 26 Araç

growth hacking araçları 26

Herkese merhabalar, bu haftaki yazımda Growth Hacking için kullanabileceğiniz araçları tanıtacağız. Hepimizin bildiği üzere Growth Hacking son günlerin en çok konuşulan ve en popüler dijital pazarlama konuları arasında yer alıyor. “Growth” yani büyüme kelimesi özellikle startp-up’lar ve potansiyel müşteri arayışı içinde olan şirketler için oldukça önemli bir konu. Analitik açıdan düşünebilen ve çeşitli analizler yapabilen Growth Hacker’lar için 26 aracı tanıtacağız bugün.

Blogumuzda daha önce Growth Hacking ile ilgili Nedir? ve SEO ilişkisi ile ilgili yazıları paylaşmıştık. 

Hazırsanız başlıyoruz;

 

Site İçi Dönüşümü Arttırma Araçları

1. Hello Bar

Sitenizin header kısmına ekleyeceğiniz ufak bir CTA butonu ile, ziyaretçilerinizin dikkatini çekebilir ve çeşitli formlar oluşturabilirsiniz.

2. Optimizely

Son yıllarda Avrupa’da en hızlı büyüyen şirketler arasına girmeyi başaran Optimizely ile A/B testleri uygulayabilir ve dönüşüm oranlarınızı arttırabilirsiniz.

3. ClickTale

Site içinde gezinen kullanıcılarınızla ilgili bilgiler toplayabilir, form dönüşümlerini görebilir ve Heatmap özelliği ile sitenizle ve kullanıcılarınızla ilgili veriler görebilirsiniz.

4. TypeForm

Site içi formlarınızı daha eğlenceli bir hale getirebilir, kullanıcı deneyimini arttırabilirsiniz.

5. Polldaddy

Polldaddy ile formlar oluşturabilir ve kullanıcılarınızdan geri bildirimler alabilirsiniz.

6. Olark

Site içinde kullanabileceğiniz canlı bir chat uygulaması olan Olark ile ziyaretçileriniz/müşterilerinizle anlık olarak iletişime geçebilirsiniz.

7. Intercom

Yapı itibariyle Olark’a benzeyen ancak içinde bir çok uygulamayı barındıran Intercom ile daha aktif bir şekilde canlı chat gerçekleştirebilir ve hızlı dönüşler alabilirsiniz.

8.CrazyEgg

CrazyEgg ile kullanıcılarınızın site içinde en çok nereye tıkladıklarını görebilir, site içi düzenlemeler yapabilirsiniz.

 

E-Posta Liste Oluşturma Araçları

9. SumoMe List Builder

SumoMe List Builder ile kolayca e-posta toplayabilir ve potansiyel müşterilere çevirebilirsiniz.

10. ListBuilder

E-posta listesi oluşturabileceğiniz güzel bir uygulama.

11. Vero

Mail marketing sürecinizi optimize edebileceğiniz bir uygulama olan Vero ile kullanıcılarınızın site içindeki aktiviteleri ile ilgili bilgilendirmeleri otomatik olarak alabiliyorsunuz.

12. MailChimp

Ücretsiz olarak da kullanabileceğiniz ve gelişmiş bir mail marketing aracı olan MailChimp ile tüm süreçlerinizi yönetebilirsiniz.

13. SideKick by Hubspot

Ücretsiz ve ücretli paketleri ile e-postalarınızı takip edebileceğiniz ve e-postalarınız okunurken bildirim alabileceğiniz oldukça kullanışlı bir araç olan SideKick’i basit bir tarayıcı eklentisi ile kullanabilirsiniz.

 

Pazarlama Otomasyonları

14. Hubspot

Türkiye partneri olduğumuz Hubspot’un gelişmiş CRM yazılımı ve kolay website entegrasyonu ile tüm dijital pazarlama süreçlerinizi yönetebilir ve gelişmiş raporlar alabilirsiniz.

15. Marketo 

Hubspot gibi gelişmiş bir yapıya sahip olan Marketo’yu pazarlama süreçlerinde kullanabilirsiniz.

 

İçerik Araçları

16. Buzzsumo

İçerik üretirken sıkıntı yaşıyorsanız, Buzzsumo’yu kullanarak istediğiniz bir anahtar kelimeyi arayarak sosyal platformlarda en çok paylaşılan içerikleri görebilir ve etkili bir içerik yazabilirsiniz!

17. Marketing.ai

İçerik üretirken bir planlama yapıyorsunuz elbette. Ancak bir ekip olarak içerik üretirken bunu bir takvime dökmek ve çeşitli bilgileri paylaşmak süreci etkili bir şekilde yönetmenizi sağlayacaktır.

18. Portent

İçerik üretirken başlık bulmada zorlanıyorsanız(araç her ne kadar İngilizce olsa da beyin fırtınası yapmanızı sağlıyor) Portent’i kullanarak eğlenceli başlıklar üretebilirsiniz.

19. Hubspot Blog Topic Generator

Hubspot Blog Topic Generator yapı itibariyle Portent’e benziyor. Fark olarak anahtar kelimelerinizi eklediğinizde daha teknik başlıklar da sunuyor.

20. QuickSprout

Neil Patel tarafından geliştirilen ve tam bir içerik deryası olan QuickSprout’un sosyal medya analiz aracını kullanarak istediğiniz bir webstesinin sosyal medya platformunda en çok paylaşılan yazılarını görebilirsiniz. BU içerikler üzerinden çeşitli fikirler ortaya koyabilirsiniz.

 

Sosyal Medya Araçları

21. Click To Tweet

Click To Tweet ile içeriklerinizde kullandığınız bazı cümleleri, metinlerin Twitter’da kolayca paylaşılmasını sağlayabilirsiniz.

22. Pay With A Tweet

Ürettiğiniz e-kitapları, çalışma yapraklarını ve listeleri görüntülemek isteyen kullanıcılarınızın bir tweet atarak içeriği görmesini sağlayabilirsiniz. Sosyal medya üzerindeki görünürlüğünüzü arttıracak bir uygulama.

22. Nimble 

Sosyal CRM yazılımı olan Nimble ile potansiyel müşterilerinizi sosyal medya kanalları üzerinden bulabilirsiniz.

23. Colibrio

Nimble’a benzeyen bir yapıda olan Colibrio ile potansiyel müşterilerinizin en çok hangi sosyal mecrayı kullandığını bulabilir ve çeşitli aksiyonlar alabilirsiniz.

24. WatsonApp

WatsonApp ile Twitter’da istediğiniz bir hashtag’i, kelimeyi arayarak otomatik favori özelliği oluşturabilir, organik kullanıcılar edinmenizi sağlayabilirsiniz.

 

Otomasyon Araçları

25. IFTTT

İçinde pek çok modül bulunduran IFTTT ile pek çok aracı birbirine bağlayabilir, istediğiniz şekilde bildirimler alabilir, otomatik işlemler yapabilirsiniz. Bu aracın yetenekleri saymakla bitmiyor!

Bonus: Zapier

IFTTT’ye benzer yapıda olan Zapier ile pek çok uygulamayı birbirine bağlayabilir ve otomatik işlemler yapabilirsiniz.

 

Evet, bir yazımızın daha sonuna geldik, sizler için bonus bir liste hazırladık ve en kolay ve hızlı kullanabileceğiniz araçlar ile ilgili bir liste paylaşıyoruz. Aşağıdaki linke tıklayarak listeyi görüntüleyebilirsiniz.

En Kolay ve Hızlı Bir Şekilde Kullanabileceğiniz Growth Hacking Araçları İçin Tıklayın!

 

Growth Hacking ile ilgili yazılarımız ilerleyen haftalarda da devam edecek.  Değerli vaktiniz için teşekkür ederim, sürç-i lisan ettiysem affola…

Lütfen yorumlarınız ve eleştirilerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin!

 

No Comments

Yorum Yap