Hayatınızı Kolaylaştıracak 5 Sosyal Medya Mobil Uygulaması

Sosyal medya pazarlamasını her zaman masa başından yapmak zorunda değilsiniz.

Dışarıdayken, durumunuzu güncellemek isteyeceğiniz, tweet atacağınız veya bir takipçinize cevap yazacağınız zamanlar olur. Böyle zamanlarda bunların hepsini gerçekleştirmek için sosyal medya mobil uygulamalarına güvenebilirsiniz.

Sosyal medya mobil uygulamaları size herhangi bir yerde çalışabilme esnekliğini sağlarken, isteğiniz şeyleri telefonunuzdan basit bir dokunuşla halletme kolaylığı sunar.

Ayrıca sosyal medya hesaplarınıza bir şey göndermek için masa başına dönme ihtiyacınızı da ortadan kaldırır.

Sosyal medya pazarlamasında sürekli faal kalmanıza yardımcı olacak 5 sosyal medya mobil uygulamasını sizin için inceledik.

 

  1. DrumUp

DrumUP diğer sosyal medya yönetim araçlarından çok farklıdır. Bu uygulama, işinizle alakalı içerikleri araştırır ve her gün size güncel tavsiye akışı sunar. Ayrıca içeriği Facebook, Twitter ve Linkedin gibi sosyal medya sayfalarında zamanlamanıza da olanak sağlar.

Sürekli kaliteli içerik akışına ihtiyaç duyan işletmeler için DrumUp harikalar yaratabilir.

İçeriğe erişebilmek için tek ihtiyacınız olan şey, işinizle alakalı anahtar kelimeleri doldurmaktır.

Mesela kendinize ait bir fotoğraf stüdyonuz varsa, fotoğrafçılık, düğün fotoğrafçılığı veya kamera teknikleri gibi anahtar kelimeler girebilirsiniz. DrumUp size sosyal medya hesaplarında direkt paylaşılabileceğiniz ilginç ve kaliteli hikayeler sunacaktır.

Bu hikayeler, sizin zamanlamanıza göre DrumUp’ın uygun gördüğü zamanlarda yayınlanır.  Hatta kendi isteğiniz doğrultusunda içeriğin yayınlanma zamanını düzenleyebilir, içeriği inceleyebilir veya düzenleme yapabilirsiniz.

DrumUp, kolay kullanımı destekleyen basit bir arayüze sahiptir ve birden fazla sosyal medya hesabınızı kontrol edebileceğiniz merkezi bir panel gibi kullanılabilir.

DrumUp daha kaliteli içerik önerilerinde bulunabilmek için NLP (Doğal Dil Uygulaması) ve makine öğrenme algoritmaları kullanır. Ayrıca anahtar kelimeleri öğrenerek ve anlayarak belirli bir yere göre spesifik içerik hazırlamak gibi uygulamayı geliştirme planları vardır.

DrumUp, ücretsiz kullanılabilmesi ve içerik bulma uğraşlarınıza çözüm sunmasından dolayı kesinlikle sosyal medya mobil uygulamalarının olmazsa olmazlarındandır.

DrumUp’ı Android cihazlarınıza indirebilir ve ücretsiz kullanabilirsiniz.

drumup

 

  1. Mention

Eğer kendi markanızı gözlemlemek ve sosyal medya üzerindeki etkileşimini takip etmek istiyorsanız, Mention tam da sizin için hazırlanmış bir mobil uygulamadır.

Mention uygulaması size, insanların markanız hakkında neler konuştukları ve markanız etrafındaki söylentilerin pozitif mi negatif mi olduğu hakkında bir fikir verir. Bu uygulamayı kullanmak oldukça basittir.

Markanız için spesifik olan anahtar kelimeleri girerseniz uygulama, web üzerinde bu anahtar kelimeleri gözlemlemenizi sağlar. Ayrıca markanız konuşulduğunda veya hakkında bir şey yazıldığında, gerçek zamanlı uyarılar gönderir.

Bir işletme sahibi olarak, her türlü acil durumdan en az zararla sıyrılabilmek için bir uygulamaya ihtiyaç duyarsınız.  Mention’ın gerçek zamanlı uyarılarıyla, dikkat etmenizi veya hemen harekete geçmenizi gerektiren durumlar için hızlı bilgilendirmeler alırsınız.

Ayrıca markanız hakkında bahsedilenlerin pozitif, negatif veya tarafsız olması hakkında bilgilendirilirsiniz ki, bu uygun bir sosyal medya pazarlama stratejisi geliştirmek için oldukça yararlı olacaktır.

Markanız hakkında yapılan bir yorum gördüğünüzde, yorumun kim tarafından yapıldığını görebilir, herhangi bir web sitesi açmadan veya e-posta kullanma gereği duymadan uygulamayla direkt olarak cevap yazabilirsiniz. Bedava kullanabileceğiniz bu uygulama, aldığınız bütün uyarıları önem sırasına göre sıralar ve takım arkadaşlarınıza görev dağılımı yapabilmenizi sağlar.

Mention uygulaması Android ve İOS cihazlar için kullanılabilir.

mention

  1. Facebook Sayfa Yöneticisi

Facebook genellikle daha kişisel aktiviteler için kullanılsa da, Facebook Sayfa Yöneticisi, Facebook’u işletmeler için de kolaylıkla kullanılabilmesine olanak sağlar. Sayfa yöneticileri için bu uygulama, iş sayfalarını devamlı güncel tutmalarına yardımcı olur.

Facebook Sayfa Yöneticisinin, Facebook uygulamalarına görünüm olarak oldukça benzerlik göstermesi, kullanımında kolaylık sağlar.

Bu uygulama sayfa yöneticilerinin birden çok sayfa güncellemesini hiçbir zorluk çekmeden yayınlayabilmelerini sağlar. Ayrıca sayfa yöneticileri, yönettikleri bütün sayfaları ve kaç adet yönetici olduğunu görebilirler.

Uygulama ayrıca hesap ve gizlilik ayarlarını görmenize olanak sağlar. Tüm bu ayarlar sekme değiştirme derdi olmadan kolaylıkla anasayfada görüntülenebilir. Bu uygulamanın en önemli özelliği kişisel ve iş sayfalarını birbirinden ayırt etmesidir, böylece kazayla atılan gönderilerin önüne geçilmiş olur.

Facebook Sayfa Yöneticisi, yayınladığınız içeriğin kaç kişi tarafından beğenildiğini, yorum aldığını ve paylaşıldığını gösterdiği için, içeriğinizin performansını da görüntüleyebilmenize olanak sağlar.

Ayrıca uygulamadan diğer yöneticilere spesifik sayfalar için izinler verebilirsiniz. Sayfa Yöneticisi ile bilgisayardan uzak olduğunuzda bile Facebook sayfalarınızı güncel tutabilirsiniz.

Facebook Sayfa Yöneticisi, Android ve IOS cihazları için ücretsiz indirilebilir.

 

 

  1. Feedly: Your Work Newsfeed

Eğer sürekli kaliteli içerik için arayış içindeyseniz Feedly: Your Work Newsfeed mükemmel bir mobil uygulamadır. Bu ücretsiz uygulama Android ve IOS için mevcuttur ve size içerik olarak güncel konuları keşfetme imkanı sunar.

Uygulamaya, kendi favori web sitelerinizden ve bloglarınızdan beslemeler dahil çeşitli RSS beslemeleri ekleyebilir, ve tüm içerikleri tek bir uygulamada gözden geçirebilirsiniz.

Hesap kurulumu oldukça basittir, Facebook ve Google aracılığıyla oluşturulabilir. Hesap kurulumunu tamamladıktan sonra, tek yapmanız gereken tercih ettiğiniz beslemeleri uygulamaya eklemektir.

Feedly tüm içerikleri; seyahat, pazarlama, filmler, fotoğrafçılık vs. gibi kategorilere ayırarak akıllı telefonunuzda içerikleri taramanızı kolaylaştırır.

En önemlisi Feedly: Your Work Newsfeed; Facebook, Evernote, Twitter, Linkedin, Pinterest ve bunun gibi çeşitli sosyal hesaplarla çalışarak, favori içeriğinizi bu sosyal medya web sitelerinde paylaşabilmenizi sağlar. Ayrıca yeni içerik kaynakları bulmak isterseniz uygulama, gündemdeki konuları araştırmanıza da olanak sağlar.

feedly

 

  1. Sparksfly

Oldukça etkili bir kullanıcı deneyimi sunan Sparksfly, Feedly: Your Work Newsfeed’e çok benzer. Uygulama, kullandığı birkaç spesifik algoritmayla sizin tercihlerinize göre içerik önerilerinde bulunmak için tasarlanmıştır.

Program, içeriği araştırmanızı ve ilgi alanlarınızla alakalı anahtar kelimeleri girerek içeriği filtrelemenizi sağlar. Eğer belirli bir kullanıcının paylaştığı içeriği beğendiyseniz, bunu çeşitli sosyal ağlara ve diğer kullanıcılara eklemenize olanak sağlar.

Düzenli olarak okumayı tercih ettiğiniz içeriğe göre, Sparksfly’da çeşitli “alışkanlıklar” oluşturabilirsiniz, böylece ilgilendiğiniz içeriği daha rahat kontrol edebilirsiniz.

Bu “alışkanlıklar” size, sonradan arkadaşlarınız, aileniz ve meslektaşlarınızla sosyal medya ağlarında paylaşabileceğiniz çok iyi içerik önerileri verir.

Sparksfly işletmelerin, kullanıcı “alışkanlıklarında ortaya çıkabilecek fırsatları değerlendirmesini sağlarken, çok iyi bilinen ve kolaylıkla tanımlanabilen bir marka oluşturmalarına olanak tanır. Ayrıca tüketicileriyle daha kişisel yollarla bağlantı kurmalarına da yardımcı olur.

Sparksfly’ı Android ve IOS’tan indirebilir ve bedava kullanabilirsiniz.

sparksfly

Sonuç

İşletmeler için sosyal medya yönetimi bir gerekliliktir ve bu havalı sosyal medya mobil araçları, birden çok hesapla uğraşırken zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

Ayrıca sosyal medya mobil uygulamalarına sahip olmak, seyahatte ve bilgisayarınızdan uzakta olsanız bile tüm sosyal medya hesaplarınızın kontrolünü elinizde tutmanız anlamına gelir.

No Comments

Yorum Yap