Sosyal Medyada Hangi İçerik Türleri Daha Çok Paylaşılıyor? [İnfografik]

Sosyal Medyada Hangi İçerik Türleri Daha Çok Paylaşılıyor_-01

2014 yılında 30 milyon firmanın Facebook’ta “şirket sayfası” vardı. Yine aynı yıl Twitter’ın sadece mobil kullanıcılarının sayısı 211 milyondu. Hal böyle olunca, sosyal medyada var olma zorunluğunun yanına bir de sosyal medyada hayatta kalma eklendi. Paylaşım sayılarınızdan paylaşacağınız içerik türüne, platformuna, saatine kadar bir çok parametre hayati bir önem kazanmaya başladı.

BuzzStream ve Fractl her içerik türünün sosyal popülaritesini, hangi aylarda hangi içerik türünün daha çok paylaşım alacağını anlatan bir infografik yayınladı. Haziran 2014 – Kasım 2014 tarihleri arasında 220.000 içeriği inceleyerek oluşturdukları infografik, başucu rehberi olabilecek nitelikte.

İnfografiği incelemeden önce, içerisinde belirtilen 5 içerik türünün ne anlama geldiğini kısaca hatırlayalım:

Lists: Listeler belirli bir konuda maddeler kullanılarak özet açıklamalar verilen içerik türleridir. Listelerin en iyi performans gösterdikleri aylar ise Haziran, Eylül ve Ekim.

Why-Post: Belirli bir sonucu kanıtlamak için sebepler verilen içerik türleridir. En iyi performans gösterdikleri ay Eylül, Ekim ve Kasım.

Videos: Bir konuyu dinamik görseller ile açıklamak için oluşturulan içerik türleridir. En çok paylaşım aldıkları aylar ise Eylül, Ekim, Kasım.

How-To: Bu içerik türü, belirli bir konu ile ilgili çözüm önerileri sunmak ve böylece belirli bir problemi çözmek için oluşturulur. İnfografiğe göre How-To içerik türünün en iyi performans gösterdiği aylar Ağustos, Ekim ve Kasım. Toplam paylaşımların %15-22’sini alan How-To paylaşımları en çok Haberler, Eğlence ve İşletme alanlarında paylaşılmış.

What-Posts: Bu içerik türü bir konuyu detaylı bir şekilde açıklamak için oluşturulur. Bu içerik türü de en çok Ağustos, Ekim ve Kasım aylarında paylaşılıyor.

GfZLt1H

 

[hs_action id=”2683″]

No Comments

Yorum Yap