Influencer Marketing

 

 

“Influencer Marketing” sosyal ağlarda belirli bir grubu etkileme gücüne sahip kişilerin, içerik yoluyla sahip oldukları sosyal medya hesapları üzerinden, bir ürün ya da servis ile ilgili hedef tüketici grubunu etkileme ve satın almaya yönlendirmeye yönelik olarak düzenledikleri pazarlama çalışmalarının geneline verilen isimdir.

Günümüz tüketim alışkanlıklarını göz önünde bulundurarak; ürününüz ya da servisinizin olduğu alanında etkin, takipçilerinin organik ve etkileşimlerin sektörel ortalamaların analiz edilerek, oluşturduğumuz influencer raporu tarafınıza projelendirilerek sunulur.

Influencer marketing genel olarak ünlü veya tanınmış kişilerin yanında; etkileşimi yüksek, mikro influencerler aracılığıyla da gerçekleştirilmektedir.
Marka ve işletmelerin, ürün ya da servisilerin tanıtmaları için kurgulanan mesaj ve oluşturulan kurgu ile ilgili çalışma üzerinden ne kadar gelişim elde edildiği proje sonunda uzman ekibimiz tarafından raporlanmaktadır. 

Influencer marketing ile ilgili bilmeniz gereken en önemli şey alaka düzeyidir. Netvent olarak partner olduğumuz kuruluşların araçları sayesinde dikkat ettiğimiz en önemli kavramlar;

  • İlgili influencer’ın blogu varsa domain otorite kontrolü
  • Organik trafik
  • Günlük paylaşım sayısı
  • Ortalama etkileşim sayısı
  • Hedef Kitle Bilgisi (Yaş, Konum, Cinsiyet)
  • Arama motoru görünürlüğü
 

14

Dijital Kampanya

27

Influencer

 

2

Yabancı Influencer

 

72

Blogger

 

3

Ödüllü Influencer

 
 
 

6

Geleneksel Kampanya

 

Our case studies

See all projects

Bize projenizden bahsetmek ister misiniz?

Haydi tanışalım!

Netvent’in uzman yaklaşımı sayesinde markanız için en değerli influencer marketing çalışmalarını birlikte yönetelim. Detaylı bilgi için formumuzu doldurun.