Türkiye’nin Göğsünü Kabartan 7 Genç Sporcu!

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda göğsümüzü kabartan 7 genç sporcudan bahsetmek istedik. Atatürk’ün de dile getirdiği gibi gençler yarının mimarları ve Netvent ekibi olarak bizler de bu 7 sporcuyla gurur duyuyoruz.


1.Mete Gazoz

Mete Gazoz

Uluslararası yarışmalarda elde ettiği başarılar ve kırdığı rekorlarla adından söz ettiren 19 yaşındaki milli okçu iki dünya ve bir de Avrupa rekoru kırmayı başardı.Türk okçuluğunun parlayan yıldızı Mete Gazoz 2020 Olimpiyat Oyunları’nda altın madalya hedeflediğini söylemiş.

 

2.Deniz Selin Ünlüdağ

Deniz Selin Ünlüdağ

Eskrim sporcusu Deniz Selin Ünlüdağ, Rusya’nın Soçi kentinde 2018 yılında düzenlenen Yıldızlar ve Gençler Avrupa Eskrim Şampiyonası’nda ‘kadınlar kılıç kategorisi’nde Avrupa şampiyonluğu elde etti. Henüz 17 yaşında olan Deniz Selin, önümüzdeki yıllarda da bizi gururlandırmaya devam edeceğini hissettiriyor.


3.Taha Akgül

Taha Akgül

Güreş denildi mi Türk bir sporcudan derece bekleniyor doğrusu. Milli güreşçimiz Taha Akgül, Rio 2016 Olimpiyatlarında’da 125 kilo kulvarında altın madalya kazanarak bizleri gururlandırdı. Bu altın madalya, Rio je Janeiro Olimpiyatları’nda kazandığımız tek altın madalyaydı.


4.Tutya Yılmaz

Tutya Yılmaz

Jimnastik sporuna 4 yaşında başlayan Tutya Yılmaz’da Taha Akgül gibi ülkemizi Rio 2016 Olimpiyatları’nda temsil etti. Türk jimnastik tarihinde Olimpiyat’a katılmaya hak kazanan en genç jimnastikçi olan Tutya Yılmaz madalya getirmese de henüz 17 yaşında gösterdiği performans ile kalbimizde yer kazandı.


5.Can Çapak

2018 Avrupa Kulüpler Şampiyonu olan bilardo oyuncusu Can Çapak’ın adını çok duymamış olabilirsiniz. İstanbul’da 1985’te dünyaya gelen ve 8 yaşında bilardo ile tanışan Can Çapak ülkemizi bilardo sporunda gururlandırıyor.


6.Can Öncü

Milli motosikletçi Can Öncü, 2018 yılında düzenlenen Red Bull MotoGP Çaylaklar Kupası’nın İtalya ayağında şampiyonluğa ulaştı. Öncü aynı yıl Moto 3 Dünya Şampiyonasına katılıp yarışa çıkan ve yarış kazanan en genç sporcu olmayı başardı.


7. İsmailcan Dörtkardeş “Xantares”

İsmailcan Dörtkardeş “Xantares”

Spor hakkında konuştuk. Gelelim 21.yüzyılın en trend sporuna: e spor.

E sporun potansiyelini kanıtladığı şu zamanda bu yeni spor alanında ülkemizi temsil ettiği için kendisiyle fazlasıyla gurur duyuyoruz.

Ülkemizde de bir hayli oyuncusu olan Counter Strike’ta en iyi oyunculardan biri olarak gösterilen 1995 doğumlu sporcu, gerek Türkiye’de gerekse yurt dışında etkin bir performans sergileyerek pek çok turnuvada adından söz ettiriyor. “MAKİNE” olarak da bilinen Xantares, milli takımımızın 2016 Dünya Şampiyonası’nda şampiyon olan kadrosunda da yer almıştı.

No Comments

Yorum Yap