Twitter’da Onaylanmış Hesaplar Tekrar Genel Başvuruya Açıldı

mavi_tik

Bildiğiniz üzere, Twitter’da mavi onay rozeti, kamuoyunun ilgisini çekebilecek profillerin ayırt edilebilmesini sağlar ve bu profillerin orijinalliğini ifade eder. Bu rozet, profilde ismin yanında, arama sonuçlarında hesap adının yanında yer alır. Genellikle müzik, oyunculuk, moda, medya, spor, iş dünyası gibi ilgi alanlarına mensup Twitter kullanıcıları tarafından tercih edilen mavi onay rozeti, Twitter tarafından diğer kullanıcılara da açılmış durumda.

bill_gates

Yapmanız gereken, ilgili formu doldurmak. Formda, doğrulamak istediğiniz kullanıcı adınız ile giriş yapıp; telefon numarası, e-posta ve doğum günü gibi profil bilgilerini, bunun yanı sıra profilinizi doğrulayabileceğiniz en az iki web sitesini girmeniz gerekecek. Profilinizi neden doğrulamak istediğiniz bilgisini verip, fotoğraflı kimlik belgenizi (ehliyet, pasaport olabilir) de ekledikten sonra süreç başlamış oluyor. Başvurular ücretsiz.

onay_formu

Onay rozetlerinin yalnızca Twitter tarafından yerleştirilebildiğini unutmayın. Bu rozeti profil fotoğraflarının bir parçası olarak kullanıp, onaylı profil olduğunu ima etmenin karşılığı hesabınızın kalıcı olarak askıya alınması olacaktır.

Twitter’dan bir hesabın onaylanmasını istemek için ne yapmanız gerektiğine buradan tekrar göz atabilirsiniz. Profilinizi onaylı hale getirmek için dolduracağınız form da burada. Bugün 310 milyon aktif kullanıcısı bulunan Twitter’ın binde 6’sı onaylı profile sahip. Bakalım yeni uygulama ile bu oran ne kadar değişecek ve Twitter’ın kullanıcılarına sunduğu bu yeni deneyim uzun soluklu olacak mı.

Sevgiyle.

No Comments

Yorum Yap