Android Cihazlarda Kullanabileceğiniz En Yararlı 5 SEO Uygulaması

 

android_SEO_banner

Herkese merhabalar! Bugün sizlere SEO konusunda yararlı mobil uygulamaları tanıtacağız. Hızla gelişen ve milyarları aşan mobil cihazlardan da sitelerinizi takip edebilirsiniz.

Uygulama marketlerinde yapılan yorumlar, puanlamalar ve Netvent SEO ekibimizin incelemeleri sonucunda oluşturduğumuz listeyi sizlerle paylaşıyoruz. İlerleyen yazılarımızda, mobil cihazlarınızdan etkin olarak SEO operasyonlarınızı nasıl yürütebileceğiniz ile ilgili de bilgiler paylaşmaya devam edeceğiz.

İlk tanıtacağımız uygulama Android’den sonra iOS desteği ile mobil cihazlarda da kendine yer edinen Google Analytics.

1 -Google Analytics ile Sitelerinizin Trafik Verilerini Takip Edin!

analytics_google-_android

Web sitelerinizin trafik verilerini derinlemesine analiz edebileceğiniz İlk etapta sadece Android uygulaması ile mobil cihazlarda yer edinen Google Analytics, iOS uygulaması ile App Store’da yakın zamanda kullanıcıların hizmetine sunuldu. Yaptığımız incelemelerde mobil sürüm ile ilgili olarak hesap erişimi, hedef ekleme ve izin değiştirme konularında bazı kısıtlamaların olduğunu söyleyebiliriz. Anlık ve uzun vadeli trafik verileri, web sitenize gelen trafiğin dağılımları ve açılış sayfaları gibi temel noktaları bu hizmetten görüntüleyebiliyorsunuz.

Google Analytics’i Play Store üzerinden bu linke tıklayarak indirebilirsiniz.

 

 

2 – SEO SERP Mojo ile Arama Motoru Sıralamalarınızı Takip Edin!

SEO SERP mojo Google Play de Android Uygulamaları

Tanıtacağımız ikinci uygulamamız, aslında, arama motorlarındaki sıralamalarınızı takip edebileceğiniz bir araç. SEO SERP Mojo ile sıralamalarınızı takip ederek sitenizin arama motorlarındaki durumu ile ilgili olarak bilgi edinebiliyorsunuz. Adeta bir masaüstü araç gibi çalışan uygulamada sınırsız site sorgulaması yapabiliyorsunuz. Google, Bing ve Yahoo sıralamalarınızı takip edebiliyorsunuz. Excel, PDF gibi çıktıları da almanız mümkün. Netvent olarak incelediğimiz uygulamada en çok hoşumuza giden özellik ise yerel arama sonuçlarını da sunabilmesi oldu. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz uygulamada, uygulama-içi satın alma özelliği ile ekstra özellikleri de kullanabiliyorsunuz. Pro sürüme yükselterek Analytics entegrasyonu sağlayabilir, daha derin analizler yapabiliyorsunuz. Şu anda sadece Android tabanlı hizmet veren uygulamayı ilerleyen günlerde App Store’da da görebiliriz.

SEO SERP Mojo’yu bu linke tıklayarak indirebilirsiniz.

 

3 – SEO Suite ile Site İçi ve Site Dışı Analizlerinizi Gerçekleştirin!  


SEO Suite Google Play de Android Uygulamaları

İnternette ücretli olarak satışa sunulan bir script’in mobil uygulamaya entegre edilmesi ile mobil kullanıcıların hizmetine sunulan SEO Suite ile basit düzeyde analizler gerçekleştirebilirsiniz. SEO’ya ilgi duyan ve yeni başlayan kişiler için kullanımı kolay ve uygun bir araç.

SEO Suite uygulamasını bu linke tıklayarak indirebilirsiniz.

 

4 – Searchmetrics ile Aldığınız Linkleri ve Pazar Verilerinizi Analiz Edin!

SEO Link Analyzer Google Play de Android Uygulamaları

Türkiye partneri olduğumuz Searchmetrics’in mobil uygulaması, web tabanlı olarak kullanılan SEO araçlarını bazı kısıtlamalarla sunuyor. Searchmetrics üzerinden web siteniz ile ilgili olarak SEO ve eğer kullanıyorsanız Adwords görünürlüğü, sosyal paylaşım istatistikleri gibi verileri görebilirsiniz. Aldığınız linkleri ve sizin ya da istediğiniz bir web sitesinin sıralamalarını takip etmek de mümkün. Tek yapmanız gereken bir Searchmetrics hesabına sahip olmak !

Serachmetrics uygulamasını bu linke tıklayarak indirebilirsiniz.

 

5- Güncel SEO Gelişmelerini Feedly ile Takip Edin!

Feedly Blogs RSS News Reader Google Play de Android Uygulamaları

Bir RSS okuyucu olarak Google Play’de yer alan ve ilgi alanlarınıza göre düzenleyebileceğiniz bir uygulama olan Feedly’i güncel SEO gelişmelerini takip etmek için kullanabilirsiniz.

Feedly’de popüler SEO kaynakları ise SearchEngineLand, Moz Blog ve Hubspot olarak karşımıza çıkıyor. Feedly üzerinden yaptığınız aramalarla listenizi genişletebilir, yeni kaynaklar ekleyebilirsiniz. Gelişen dijital pazarlama aksiyonları ile Inbound yaklaşımlarını paylaşan siteleri de listenize dahil edebilirsiniz.

Uygulamayı bu link üzerinden indirebilirsiniz.

 

Bir sonraki yazımızda görüşmek dileği ile!

[hs_action id=”2688″]

No Comments

Yorum Yap