Google Yerel Arama Sonuç Sayfalarında Arayüz Değişikliği!

Google geçtiğimiz aylarda yerel arama sonuç sayfalarında arayüz güncellemesi yayınlamıştı. 7-pack olarak adlandırılan bu güncellemede, arama sonuç sayfalarında web siteleri ile alakalı daha fazla detay veriliyordu. Bugün duyurulan güncelleme ile web sitelerinden bahsedilen detay sayısı azaldı ve arayüzde bazı değişiklikler yapıldı.

“Local Pack” Nedir?

Local Pack, Google’ın yerel arama sonuç sayfalarında tıklanma oranlarının artması ve listelenen sitelerin daha fazla telefon alması için yayınlanan güncellemenin bileşenlerini içerir. (Logo, Website, Resimler, Harita, vb.) Her aramada karşımıza çıkan ”kodoman” abilerden ziyade yerel olarak bizlere daha hızlı ve net olarak yardımcı olabilecek sonuçları sunmayı amaç edinir.

Bu güncelleme ile birlikte yeni arayüzleri de kullanıma sunan Google, elde ettiği bilgiler sonucunda yerel SEO ile ilgili de değişikliklere başlamış görünüyor. Mobil güncellemesinin ardından adım adım arama sonuçları ve kullanıcı deneyimi ile ilgili değişiklik yapmaya devam edecek gibi görünüyor.

 

Eski Arayüz Sayfası

Screen-Shot-2014-10-22-at-5.00.03-PM

 

 

Yeni Local Pack

google-local-pack-logos

Yeni Arayüz Sayfası

google-local-2-800x453

Yukarıda da gördüğünüz üzere yeni arayüz sayfalarında ve bileşenlerde “Local Pack” ile işletmelerin logosu, küçük yer imi ve resim gibi yeni özellikler yer alıyor.

Sürç-i lisan ettiysek affola.

Güncelleme ile ilişkili yeni bilgileri aktarmaya devam edeceğiz. @netventideas kullanıcı adıyla Twitter üzerinden bizi takip edebilirsiniz!

No Comments

Yorum Yap