Haftanın Dijital İşleri

Merhaba sevgili Netvent okurları. Geçtiğimiz haftanın enfes dijital işlerini sizler için derledik.
Afiyetle, arkanıza bakmadan tüketiniz.
• Popüler Video Paylaşım Uygulaması Vine Kapatılıyor!
Twitter ücretsiz olarak kullanıcılara sunduğu Vine Uygulamasını kapatacağını duyurdu. Medium üzerinden yayınladıkları açıklamada, özellikle kullanıcılardan konu hakkında gelen soruların yanıtlanacağının altı çizildi.
Twitter yönetimi, web sitesinin ya da kullanıcıların çektiği Vine’ların henüz silinmeyeceğini ve platformda bulunan kısa videoların hala indirilebileceğini belirtti.
Mashable’da yayınlanan verilere göre 2013′ün ilk ve üçüncü çeyrek dönemleri arasında, iyi bir durumda görülen uygulama kullanıcı kitlesini %403 oranında arttırmıştı. Zaman içinde değişen trendlere ayak uydurmakta zorlanan Vine’ın, Snapchat ve Instagram’ın gölgesinde kalmasının Twitter’ın bu kararı vermesinde en büyük etken olduğu görülüyor.

vine
• MacBook Yeni Prolarını tanıttı!

Apple, gerçekleştirdiği Hello Again etkinliğinde, yeni MacBook Pro ve MacBook Air modellerini duyurdu. Yeni Apple Macbook Pro, bir önceki modele göre donanımsal ve tasarımsal anlamda yapılan iyileştirmeler ile kullanıcı deneyimini ve performansını en üst seviyeye taşıyor.

macbookpro
Tanıtılan yeni Proların ilk dikkat çeken özellikleri;
– Hacim olarak daha az yer kaplamaları,
– Ekranlarının daha parlak oluşu,
– Dokunmatik bar sayesinde de Touch ID teknolojisine sahip olması olarak sıralanabilir.
• Burger King, cadılar bayramında ekipçe ‘Yok Artık!’ dediğimiz kampanyalarını patlattı!
Burger Kings Queens şubesi McDonald’s hayaletine dönüşmenin yanında, “Bu kadarı düşmana yapılmaz yahu!” dediğimiz bir de yazı ekledi: “Böööööö. Sadece şaka yapıyoruz. Burgerlerimizi hala ızgara alevinde pişirdiğimiz doğrudur. Cadılar Bayramı kutlu olsun.”

marketing_campaign

• Pizza Hut evlerinize paspas oluyor!
Şu ara en çok konuştuğumuz markalardan olan Pizza Hut, artık apartmanlarımızın giriş kapılarının en sadık yari,
posta kutularımızın daimi sevdalısı olan broşürler yerine dairelerin önüne paspas bırakıyor.

pizza_hut_marketing
• BinYaprak’tan “Dijital Kız Kardeşlik Çemberi” Çağrısı
BinYaprak #KızKardeşlikÇemberi ile 1.Yaşını kutluyor.
Çalışan ve üniversiteli kadınların, bilgi ve tecrübelerini paylaştıkları bir platform olan BinYaprak’ın geliştirdiği yeni bir sosyal sorumluluk projesi olan #KızKardeşlikÇemberi ile daha çok gence ulaşmak, topluma katkı sağlayan yeni bireylere etki etmek için çalışıyor. Kampanya açıkçası bizim de ilgimizi çekti. Bu denli amaçlara hizmet ederek, sosyal sorumluluk bilincini aşılayan Bin Yaprak’ın ilham verici videosu şurada.
https://www.facebook.com/binyaprak/videos/1699303033432714/

maxresdefault

• IAB Türkiye 2016 ilk yarı dijital reklam yatırımlarını açıkladı!
Geçtiğimiz yılın ilk yarısında toplam 773,2 milyon TL olan dijital reklam yatırımları 2016’nın ilk çeyreğinde yüzde 20 artmış ve 927,6 milyon TL’ye ulaşmış durumda.

iab_dijitalreklam
• “Apple’da işler kötüye gidiyor.” diyorlar.

Yılın son çeyreğinde markalar raporlarını yayınlarken Samsung’un ardından Apple’dan da iyi haber gelmedi. Apple’ın 2016 mali yılının dördüncü çeyreğindeki net kârı, 2015 yılında aynı döneme göre yüzde 19 düşüş göstererek 9 milyar dolara geriledi.

apple
Şirket, 2015 mali yılının dördüncü çeyreğinde 11,1 milyar dolar net gelir duyurmuştu. Ayrıca, şirketin 2016 mali yılının dördüncü çeyreğindeki geliri, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9 azalarak 46,9 milyar dolara gerilemiş durumda.

Apple’ın net kâr ve gelirlerinde düşüş görülmesinin ardından şirketin hisseleri, New York borsasının kapandığı saatten sonra yapılan sınırlı işlemlerde yüzde 2,6 azalarak 115,18 dolara kadar geriledi.

No Comments

Yorum Yap