Hootsuite nedir? Nerelerde Kullanılır? Nasıl Kullanılır?

Hootsuite Nedir?

Hootsuite, depolayıcı bir sosyal medya planlama aracıdır. Yönettiğiniz sosyal medya sayfalarında paylaşımlarınızı depolayıp planlamanıza olanak sağlar. Hootsuite ile tüm sosyal medya hesaplarınızı tek bir merkezden kolayca yönetebilirsiniz. Bu araç ile belirli günlerde ve saatlerde yapmak istediğiniz paylaşımı kurabilir zamandan tasarruf edebilirsiniz. Eğer yapacağınız paylaşımın zamanını, içeriğini değiştirmek isterseniz de bu sizin elinizde.

Nerelerde Kullanılır?

Hootsuite ile kontrol edebileceğiniz birçok hesap bulunmaktadır. Bu hesaplar:

Facebook 
Twitter
Linkedin
Google+

Ve birçok sosyal medya hesabınızı yönetebilirsiniz.

 Hootsuite’nin Özellikleri

Hootsuite ile tek bir panelden yönetebilirsiniz. Yönettiğiniz sayfadaki yapacağınız paylaşımların ve mesajların zamanını ayarlayabilir, istatistiksel raporlarını görebilirsiniz.

Raporlama özelliği ile ziyaretçilerinizin daha çok hangi saatler arasında geldiğini görebilir, en çok ilgi çeken, tıklama oranı ve etkileşimi en yüksek olan paylaşımlarınızı bu sayede takip edebilirsiniz.

 Paylaşılan URL’yi kısaltarak Twitter’da karakter sayısından tasarruf edebilirsiniz.

Bu aracı yalnızca web ile değil telefon ve tabletinizden de kullanabilirsiniz.

Hootsuite Nasıl Kullanılır?

www.hootsuite.com

Eğer programı kurmak isterseniz; https://hootsuite.com/features/extensions linkinden faydalanabilirsiniz.

jhjj1

Kullanımı oldukça basit ve pratik olan bu programı kullanmak için öncellikle girişinizi yapmalısınız. Girişinizi yapıp paylaşım yapmak istediğiniz sosyal medya sayfalarının şifreleri, mail adresleri ya da kullanıcı adlarını girerek Hootsuite ile bağlantı kurmasını sağlıyorsunuz.

Aşağıdaki görselde bulunan Publisher butonuna tıklıyorsunuz.

Başlıksız-1-01

Karşınıza “Send to…” ve “Compose Message” bölümleri çıkacak. Bu bölümleri özetlersek;

“Send to…” paylaşım yapmak istediğiniz sayfanın seçiminde kullanılır.

Başlıksız-1-03

İstediğiniz sayfayı seçerek “Compose Message” adlı yere gelerek mesajınızı yazabilir, URL paylaşacaksanız aşağıda gördüğünüz “Add a Link” alanına kopyalayarak kısaltabilirsiniz. Onun sağ tarafında bulunan ataç ikonu ile görselinizi ekleyebilirsiniz.

Başlıksız-1-04

Zaman ayarlaması için ataç ikonunun yanında takvim ikonu bulunmakta. Buradan paylaşımınızın  saat ve tarihini ayarladıktan hemen sonra “Schedule” diyerek kurulumu tamamlayabilirsiniz.

Yer bildirim ikonu ile bulunduğunuz alanı yayınlamak da sizin elinizde.

Başlıksız-1-05

Bu araçları kullanmaya ihtiyaç duyuyorsanız, bir diğer sosyal medya planlama aracı olan Buffer ile ilgili detaylı bilgi almak için Buffer ile Sosyal Medya Paylaşımları yazımızı okuyabilirsiniz.

No Comments

Yorum Yap