Instagram Akışınıza Bir Tutam Yaratıcılık Katacak 10 Sanatçı

Bazen Instagram’da dolanırken aynı şeyleri görmekten sıkılabilirsiniz ve gözleriniz yeni görseller arayabilir. Üzülerek söylüyorum ki insanın doğasında çabuk sıkılmak var olduğu sürece bunları yaşamanız aşırı doğal. Bu yüzden bugün sizlere birbirinden farklı ve yaratıcı insanlardan oluşan bir liste yapmaya karar verdim. Belki de bu hesaplar size birer ilham kaynağı olacak veya gününüzün renklenmesini, bakış açınızın değişmesini sağlayacak. Unutmayın ki bir görsel birçok şeyi anlatabilir ve ruh halinizi o anda değiştirebilir. O zaman başlayalım:

1-Hayatininevreni

https://www.instagram.com/p/B1TqOEpAJoc/

Hayati adlı bu Türk tasarımcı, hayal gücü ile aklınızı başınızdan alabilir. Photoshop sayesinde harikalar yaratan bu tasarımcı yıllar önce yapılan tarihi eserleri günümüze uyarlayarak tekrardan önümüze seriyor. Öyle ki “Abi ben bu tabloyu hiç böyle düşünmemiştim” veya “Vay bizim Mona Lisa’ya bak” diyebilirsiniz. Hatta dikkat! Sevdiğiniz bir film veya dizi karakterini görme olasılığınız çok yüksek!

2- Scrinkl

https://www.instagram.com/p/B2kE8MiChe7/

 

Üç boyutlu kitapları hiç duydunuz mu? Duymadıysanız bile mutlaka filmlerde görmüşsünüzdür. Hani böyle kitabı açtıklarında içinden dinozor falan çıkar ya, işte onlardan bahsediyorum. Genellikle çocuk kitaplarında kullanılan bu yöntem bence Margaret Scrinkl adlı tasarımcı Instagrama bu olayı farklı bir şekilde yansıtmış. Kağıtlar ile harikalar yaratan bu kadın, tasarımlarıyla dikkatinizi çekiyor. Renk kullanımları ve arada bir nasıl yaptığı ile ilgili videolar yüklemesi ise aşırı güzel.

3- tekin

https://www.instagram.com/p/Bs5_a7ZgZLg/
Tekin Türe Instagram üzerinden paylaşımlar yapan listemizdeki üçüncü kişi. Photoshop ile yukarıda gördüğünüz ve bunun gibi bir çok görseli hazırlayan Tekin Türe seçtiği konseptler ile karşımıza aşırı güzel ve yaratıcı görselleri önümüze sunuyor ve bence birçok görselin bir mesajı var. Durum böyle olunca bize kalan gözleriminizin ve aklımızın ziyafet çekmesi oluyor.

4- Reishaperlmutter

https://www.instagram.com/p/BxNEV7ylhyK/
Reisha Perlmutter adlı bu sanatçı genellikle yüzen kadın temalı ve potre, anatomi ağırlıklı çalışmalar yapıyor. Çizip, boyadığı resimlerin bu kadar gerçekçi durması harika değil mi? Ayrıca derslerde veriyor eğer New York eyaletinde yaşıyorsanız bu dersi almayı düşünebilirsiniz. Peki siz bu kadar gerçekçi çizimler yapması hakkında ne düşünüyorsunuz?

5- Batu.cosmic

https://www.instagram.com/p/BzTG2cen42G/
Geldik listemizdeki 5. kişiye… Kendi anlatmak istediklerini illüstrasyonlara dönüştürerek yüzünüzü gülümsetebiliyor veya “Çok haklı” diyerek empati yapabiliyorsunuz. Her hafta yeni bölüm ekleyen Batu, sizi yeni gönderiler için uzun süre bekletmiyor. Benden söylemesi hatta bazen direkt olarak sizi anlattığını bile düşünebilirsiniz.

6-Salavat.fidai

https://www.instagram.com/p/Bz8ahadpjYB/
Küçüklüğünüzde kurşun kalemlerin uçlarının sürekli kırılmasından dolayı isyan edebiliyor olabilirsiniz. Hele kalemi kalemtıraş ile açtığınız anda tekrar kırılması sizi de deli etmiyor mu? İşte buna meydan okuyan bir adam var karşımızda! Kurşun kalemin ucuna şekiller vererek mükemmel işler çıkaran bu adamı tebrik etmek lazım. Bir kalemin ucuna şekil vermenin zorluğunu bir düşünsenize! Bence mutlaka bu hesabı takip etmelisiniz.

7- onthere

https://www.instagram.com/p/Bqh4V-bFapi/
Önder Türkmen adlı bu fotoğrafçının aşırı güzel fotoğrafları var. Fotoğraflarına bakarken içiniz açılabilir veya size farklı duygular hissettirebilir. Genellikle manzara ve bina fotoğrafları çeken bu fotoğrafçı ayrıca sizin yerinize gezerek ilginç ve güzel yerleri konum paylaşarak görmenizi sağlıyor.

8-The_hula

https://www.instagram.com/p/Be56zKonxkD/
Bu hesap resim yaparken mekan tanımıyor! Sanatın doğada sınırını keşif eden Hula, ikizi ile ortak çalışıyor. Şelalenin yanı, suyun altı, ağaçlar arasında resim yapan Hula genellikle kadın portreleri çalışıyor. Kesinlikle ziyaret etmelisiniz.

9-axstone_

https://www.instagram.com/p/B0eEgrYgaom/
Selin Çınar adlı illüstrasyon çalışmaları yapan bu tasarımcının yaptığı çalışmaları uzun uzun incelemeden kendinizi alamayacak, her baktığınızda farklı bir ayrıntıyı fark edeceksiniz. Tasarladığı karakterler o kadar yaratıcı ve güzel ki gözlerinizi alamıyorsunuz.

10- anim_matt

https://www.instagram.com/p/B1JrOGQDl8v/
Geldik listemizdeki son kişiye… Matt Tover nasıl animasyon yapıldığı ile ilgili videolar paylaşıyor. Mimiklerin nasıl yapıldığını, karakterlerin nasıl hareket ettirildiğini gösteriyor. Animasyona meraklı olan insanların kesinlikle takip etmesi gerektiğini düşünüyorum.

No Comments

Yorum Yap