Markanızın Sosyal Medya Hesabını Nasıl Canlandırabilirsiniz? İlham Veren 5 Hesap

Sosyal medya üzerinde uygulanabilir taze fikir bulmak, marka yöneticilerinin çoğu zaman zorlandığı bir konudur. Sosyal medya kanallarının sürekli yenilenen dinamikleri, bizleri paylaşım yaparken hangi teknikleri uygulamamız gerektiği konusunda düşündürür. Elimizde şahane bir kurgu vardır. Fakat herhangi bir şekilde paylaşıldığı an, o fikir birdenbire heba olabilir, anlamsızlaşabilir.

İşte tam da bu noktada, sıklıkla ilham aldığımız, beslendiğimiz ve sizlere de gönül rahatlığı ile önerebileceğimiz çok çılgın, fazlasıyla estetik sosyal medya hesapları var. Buyurun, dilediğiniz gibi sömürün efendim. ☺

1- rochat

Instagram üzerinde bulunan pablo.rochat hesabı bize göre bu işin duayeni. Hem timeline üzerinde hem de Stories’te çığır açan, “Bu nasıl aklına geldi?” diye sorgulatan, oldukça yaratıcı, fazlasıyla zeka barındıran paylaşımlar yapıyor. Her markanın bu yöntemleri kullanabilmesi elbette mümkün değil fakat uygun bir markanız varsa mutlaka bu hesaptan ilham almalısınız.

 

2- tonyfutura

Renkleri ahenkle kullanım biçiminden tutun da, hayatımızın her alanında gördüğümüz ögeleri, kreatif yapıların içine özenle yedirebilmesiyle; bir avuç ilham için her gün 2 dk. ayırıp bakmanız gereken hesaplardan.

 

3- paulfuentes_design

  

Minimalliği ile göz dolduran ve az önce söylediğimiz, “aşina olduğumuz ögelere yeni anlamlar katma” konusunda oldukça başarılı bir diğer hesap da paulfuentes_design. Bir sosyal medya paylaşımının, sadece sosyal medya paylaşımı olmadığını bize gösteren muhteşem bir görüntü değil mi?

 

4- Vanessa Mckeown

 

Bir ekmek dilimi üzerine Lacoste’un timsahını iliştirmek, kırık bisküviyi bantlamak, külahta konfeti, kitap ayracı olarak bir tutam saç. Beyni farklı düşünmek için güdüleyen bir hesap daha: Vanessa Mckeown.

 

5- halkekmag

 

“Peki hiç mi yerli hesap yok?” diye düşünebilirsiniz. Ekleyip eklememekte tereddüt ettiğim halkekmag yüzde yüz yerli olmakla birlikte; tereddütümün nedeni son zamanlarda orijinal çizgisinden kaymaya başladığını düşünmem. Farklı global hesaplardan aldığı görselleri sıklıkla kullanmaya başladı maalesef. Fakat altına iliştirdiği beyin yakan, cool açıklamaları, “halk”ın kalbindeki yerini korumasını sağlıyor.

 

Bir tutam ilham bırakabildiysek zihin köşkünüze, ne mutlu. Başka bir yazıda görüşmek dileğiyle.

 

Sevgiyle.

No Comments

Yorum Yap