Grafik Tasarımcıların Pratik Yaparken Eğlenebilecekleri En İyi 5 Oyun

 

Herkese selam! 


Uzun zamandır Netvent’te blog yazıları oluştururken meslektaşlarıma faydalı olabilecek içerikler hazırlamaya çalışıyorum. (mesela bu yazım, ya da bu) İlham verebilecek veya çalışmanızı kolaylaştırabilecek derlemeler yaparak, çoğu zaman kendi yaşadığım problemlerin çözümlerini temel alıp, yazılarıma aktarmaya çalıştım. 

 

Bu sefer biraz daha farklı bir içerik hazırlayarak biraz da eğlenelim istedim. Grafik – tasarıma gönül vermiş insanların güzel vakit geçirirken aynı zamanda kişisel yeteneklerini geliştirebilecekleri oyunlar ve puzzle’lar sunan 5 siteyi sizler için derledim. Özellikle mesleğe yeni giriş yapan veya öğrenmek isteyip de pratik yapamayanlar için umarım eğlenceli ve öğretici bir deneyim olur. Bu arada bu oyunların hepsini browser üzerinden oynayabilirsiniz. Herhangi bir sisteme ihtiyacınız olmadığını da belirtelim. Başlıklara tıklayarak direk oyunların sayfasına gidebilirsiniz. Deneyim; en güzel anlatımdan daha akılda kalıcıdır neticede.

Keyifli okumalar!

 

Bezier.method.ac

 

Pen tool hakkında her geçen gün yeni bir şeyler öğrenmek isteyenler için bu pratik temelli oyun size oldukça deneyim ve hız katacak. En deneyimli olanları bile terletebilecek kadar zorlaşıyor işler ilerledikçe.

 

 

 

 

Color.method.ac


Renkler konusunda ne kadar iddialı olduğunuzu bir de bu oyunda görelim! Şaka bir yana renk tekerleğine hakim olmak ve kullanım hızınızı artırmak için şahane bir araç. Sizi ufak bir sınava sokup test ediyor ve sonra da puanınızı hesaplıyor. Başlamadan önce ekranınızın parlaklık ayarını yapmayı unutmayın!

 

 


Boolean.method.ac


Bu benim bu 5li arasında en favori oyunum. Adobe illustrator ya da diğer birçok araçtaki pathfinder tool’una benzer bir araçla neler yapabileceğinizi sizi sonuca götüren ve tabi ki giderek zorlaşan bir oyun. Oldukça yaratıcı ve ilham verici olabiliyor bazı bölümleri. Logo tasarımı yaparken tıkanan zihniniz  bi’ bakmışsınız bi’ anda açılıvermiş. (En azından bana öyle olmuştu.) 

 

 

 

Type.method.ac

Tipografi sevenler buraya! (hangimiz sevmiyoruz ki :D) Sınav vakti geldi çattı. Harfler arası mesafeyi en optimal seviyeye getirmeye çalıştığımız sınavda bakalım kaç alacaksınız. Ben 90 almıştım. Hiç fena değil ;)))) (Bu arada tipografide bu işleme kerning deniyor)

 

 

 

Cantunsee.space

 

Kendinizi Ne kadar UI/UX tasarımcısı hissediyorsunuz? Eğer iddialı iseniz bu UI/UX oyun-sınava girmeye hazır mısınız? Hatalı tasarımları doğrularından ayırmaya çalışarak ilerliyoruz. Son bölümlere doğru yaklaştıkça oldukça zorlaştığını söylemem gerekli. Farkındalık kazanarak yaptığı işe bu ufak detaylarla değer katmak isteyen biri iseniz mutlaka göz atın derim.

 

 

 

Tamamen şahsi bir liste olduğu için siz de eklemek istediğiniz favori oyunlarınızı (oldukça fazla oyun var) alttaki ‘yorum ekle’ bölümüne yorum olarak yazmayı unutmayın! Görüşmek üzere!

4 Comments
  • enes demir
  • 5 Nisan 2020
  Yanıtla

  Teşekkür ederim ilgi alanlarımdan birisi

 1. Yanıtla

  böyle şeyler mi varmış dedirdin yinee :))

 2. Yanıtla

  şimdi daha çok seviyorum grafik tasarımı

  • baki
  • 24 Ocak 2020
  Yanıtla

  Ben böyle oyunların olduğunun bile farkında değildim. Çok teşekkürler!

Yorum Yap