Sosyal Medyada Verimliliğinizi Arttıracak 5 Araç

Sosyal medya da verilimliğinizi arttıracak5 araç-01

Sosyal medya yöneticilerinin en büyük sıkıntısı zaman ve verimlilik. Sosyal medya ucu bucağı olmayan fikirlerinizi paylaşabileceğiniz sonsuz bir evren. Özellikle markalar ve markalaşmak isteyenler için çok önemli bir duruma gelmiş halde. Bu kadar popüler ortamlarda da tabii ki sosyal medya yöneticilerine çokça iş düşüyor. Biz de sosyal medya yöneticilerinin işine yarayacak araçları derledik ki daha verimli çalışarak daha güzel sosyal medya paylaşımlarını bize daha az zaman harcayarak ulaştırsınlar.

İşte o 5 sosyal medya aracı:

1- Social Media Image Maker

Autre Planete tarafından sosyal medya kullanıcılarına sunulan bu araç ile çok hızlı bir biçimde farklı sosyal medya platformları için görseller hazırlayabiliyorsunuz. Görsel boyutunuzu ilgili sosyal medya platformuna uygun boyuta getirdikten sonra ikinci adımda çeşitli  filtreler kullanarak fotoğrafları daha güzel hale getirme şansına da sahipsiniz.

Resim 1

 

Kullanım ise çok basit. Paylaşım yapacağınız ortamı ve paylaşım şeklini seçip “create” tuşuna basmanız yeterli. Sonra paylaşacağınız görseli seçin, boyutunu uygun şekilde düzenleyin ve “apply” tuşuna basın.

Resim 2

 

Son adımda dilerseniz filtre kullanın ve  düzenlenmiş resminizi kullanın. Artık paylaşıma hazırsınız.

Resim 3

 

Social Media Image Maker kullanmak için hemen tıklayın

2-Cyfe

Bu araç aslında başlı başına bir yazının konusu olacak kadar detaylıi aynı zamanda da yararlı bir araç. Burada sosyal medya kullanıcılarının ufuklarını açması açısından kısaca tanıtmak istiyorum. Cyfe sunduğu muhteşem kontrol paneli ile sizlere sosyal medya hesaplarınızdaki istediğiniz dataları bir arada görsel bir şekilde görme fırsatı sunuyor. Sosyal medya hesaplarında bu bilgileri takip etmek sosyal medyaya harcadığınız zaman ve yaptığınız yatırımın geri dönüşünü anlamak açısından çok önemli. Sosyal medya stratejinizin işe yarayıp yaramadığını, geliştirme yapmanız gereken noktaları görmeniz açısından datalarınızı sürekli analiz etmelisiniz. Bu analizleri toplu halde bir yerden görebilmek sizi başka bir boyuta götürecek ve yeni bir bakış açısı kazandıracaktır.

Resim 4

 

Cyfe’yi hemen kullanmaya başlayın

3-Buzzsumo

Buzzsumo içeriklerin sosyal medyada nasıl performans gösterdiklerini gösteren bir araç. Özellikle yeni paylaşım  ve içerik fikirleri bulmak için kullanacağınız gibi, trendleri görebileceğiniz ve çalışmalarınıza o yönde devam edebileceğiniz özelliklere de sahip. Kullanım için sadece konuyu arayın ve o konu ile ilgili içeriklerin paylaşım sayılarını görün. Paylaşım stratejinizi, konu seçimlerinizi ve içerik üretiminizi Buzzsumo’yu kullanarak şekillendirebilirsiniz. Onun dışında popüler paylaşılan içerikleri direk alıp paylaşma şansına da sahipsiniz.

Resim 5

Resim 6

 

Buzzsumo’yu özellikle içerik yaratırken kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

4-Oneload

Videolar sosyal medyada içeriklerin bel kemiğini oluşturuyor. Özellikle etkileşim oranlarının yüksekliği nedeniyle sosyal medya yöneticilerinizin paylaşımlarında sık sık kullanması, içerik pazarlama  stratejiniz içerisinde video içeriklere mutlaka yer verilmesi gerekiyor. Video içeriğinizi olabildiğince fazla kişiye ulaştırmak için o kadar fazla sosyal medya kanalına yüklemelisiniz. Her sosyal medya platformu kendine yüklenen video içeriği daha çok ön plana çıkartıyor. Bu sebepten her platforma ayrıca videonuzu yüklemeniz daha faydalıdır. Bu fayda size zaman harcamanız gereken bir iş olarak geri dönecek. İşte burada Oneload devreye giriyor ve aynı videoyu birden fazla platforma yükleyerek sizlere büyük zaman kazandırıyor.

Resim 7

Oneload’a buradan ulaşabilirsiniz.

 

5-Buffer

Farklı yazılarımızda sıkça bahsettiğimiz araçlardan olan Buffer, sizlerin paylaşımlarını programlamanızı ve takvime bağlamanızı sağlayan çok  kullanışlı bir araçtır. Özellikle zamanlayıcı özelliği ile istediğiniz saate paylaşımınızı kurup otomatik olarak o paylaşımların zamanı gelince yapılmasını sağlayabilirsiniz. Buffer kullanımı hakkında daha önceki detaylı yazılarımızdan birine buradan ulaşabilirsiniz.

Resim 8

 

Buffer’ın web sitesi için tıklayın.

Sosyal medya yöneticisi, uzmanı olarak markaların sosyal medya kampanyalarını yönetmek için sosyal medyaya uygun kaliteli içerikler oluşturmak ve bu içerikleri uygun sosyal medya kanallarından duyurmanız gerekecektir. Bu süreç ciddi bir emek ve zaman gerektirir. Bu yazımız ile sizlere daha kaliteli sosyal medya kampanyaları çıkartabilmeniz için 5 kullanışlı aracı tanıttık. Bu araçlardan sizler için uygun olanları seçip hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Buna ek olarak sizlerin kullandığı her türlü aracı bizler ile paylaşabilirsiniz. İlerleyen yazılarımızda sizlerin de faydalandığınız araçları tanıtmaktan büyük mutluluk duyarız.

 

No Comments

Yorum Yap