2014’ün En Popüler 10 Netvent Yazısı

2014'ün-en-popüler-10-netvent-yazısı

3 Ağustos’ta başladığımız blog paylaşımlarımıza, bugüne kadar hız kesmeden devam ettik. Dijital pazarlamanın SEO, içerik pazarlaması, sosyal medya yönetimi, grafik ve web tasarım gibi bütün çözümlerini kapsayan hem teknik hem eğlenceli birçok yazı yazdık. Bugüne kadar yazmış olduğumuz 64 yazıdan en çok okunan ve paylaşılan 10 tanesini sizler için derledik.

1- Girişimcilerin Acun Ilıcalı’dan Öğrenebileceği 9 Şey

Başarılı girişimcilerin ortak özelliklerini, Türkiye’nin özellikle medya sektöründeki kayda değer başarıları ile en çok tanınan isimlerinden Acun Ilıcalı’yı baz alarak anlattığımız yazımızda, Acun Ilıcalı’nın birebir sözlerinden alıntılar yapılmıştır. Her girişimcinin sahip olması gereken özellikler, Acun Ilıcalı’nın kariyeri üzerinden adım adım anlatılmıştır.

2- SEO’nun Doğru Bilinen Yanlışları – Vol.1

SEO’ya ilgi ve ihtiyacın artması, bu alanda hizmet veren kişi veya kuruluşlar tarafından oluşturulmuş doğru görünen yanlışlar havuzunun kontrolden çıkmasına sebebiyet verdi. Netvent SEO ekibi, SEO’nun Doğru Bilinen Yanlışları serisi ile en sık karşılaşılan yanlışlar için güvenilir bir kaynak oluşturdu. Serinin ilk yazısında, güncellemelerden link inşasına kadar birçok konuda doğru bilinen yanlış irdelendi.

3- SEO Analizi Yapmak İçin Kullanabileceğimiz Araçlar ve İpuçları

Serinin ilk yazısı olan SEO Analizi Yapmak İçin Kullanabileceğimiz Araçlar ve İpuçları’nda; proje takibi ve genel SEO özeti, link analizi, site içi SEO, anahtar kelime analizi ve trafik analizi yapmak için ihtiyacınız olacak araçlar ve bu araçlara dair ipuçları paylaşılmıştır. Her bir aracın hangi amaçlar için kullanılabileceğini görebileceğiniz yazı, yeni başlayanlar için güzel bir kaynak derlemesi olacak.

4- SEO’nun Doğru Bilinen Yanlışları – Vol.2

Serinin ikinci yazısında, Twitter’dan #SDBY etiketi ile sizlerden gelen “doğru bilinen yanlış” önerilere de yer verdik. Sizlerin de katılımıyla, en çok okunan yazılar arasına giren bu yazımızda, 8 ayrı başlıkta doğru bilinen SEO yanlışlarını irdelemeye devam ettik.

5- Coca Cola’dan Amazon’a: Görsel İçerik Pazarlaması Dersleri

Önemi yapılan araştırmalar ile kanıtlanmış olan görsel içerikleri yönetmenin yollarını anlatan yazımızda, Amazon, Coca Cola, Yemek Sepeti gibi büyük markaların yöntemlerini inceledik. Görsel içerik pazarlaması konusunda, doğrular kadar yanlışların da ele alındığı yazımı<, e-ticaret sitelerinden, kurumsal firmalara kadar her şirket için önemli dersler içeriyor.

6- Google Güncellemeleri Hakkında Bilmemiz Gerekenler

Google neden sürekli arama algoritmasını günceller? Panda, Penguen, Payday Loan, Knowledge Graph, Authorship ve Hummingbird güncellemelerinin her biri ne anlama gelir ve temel noktaları nelerdir? Google güncellemeleri hakkında merak ettiğiniz ve bilmeniz gereken her şey bu yazımızda ele alındı.

7- Dijital Dünyanın V’den Öğrenebileceği 8 Şey

5 Kasım’da yayına aldığımız yazımızda, V for Vendetta filminin unutulmaz sözlerinden yola çıkarak dijital dünyanın çıkarabileceği mesajları derledik. V’nin gözünden online dünyaya atfedilebilen mesajlar, hem dijitale hem de filme bakış açınızı değiştirecek.

8- Grafik Semboller ve Piktogramlar Vol.1

Toplam 5 yazıdan oluşan serinin ilk yazısında “Sembol nedir?” ve “Piktogram nedir?” Sorularının cevaplarını verdik. Görsel içeriklerle zenginleştirilen yazıda, semboller açıklamaları ile örneklenmiş ve en yalın hali ile anlatılmıştır.

9- Grafik Semboller ve Piktogramlar Vol.2

Serinin ikinci yazısında, evrensel semboller ve piktogramlar konusu işlenmiştir. İlk yazıda da olduğu gibi görsel örnekleri ile anlatım yapılan yazımızda, sembollerin sahip olması gereken özelliklere de yer verilmiştir.

10- HubSpot ile Yönetebileceğiniz 11 Dijital Pazarlama Operasyonu

Bütün dijital pazarlama süreçlerinin tek bir merkezden yönetilmesini sağlayan bir otomasyon olan HubSpot’un, hangi pazarlama operasyonları için kullanılabileceğinizi açıklayan yazımızda, her bir pazarlama operasyonunu ne ölçüde yönetebileceğiniz de anlatılmıştır. Inbound metodolojisine dâhil edilen bütün süreçlerin yönetimini görmek için güzel bir kaynaktır.

Yazılarımıza paylaşım ve beğenileri ile destek olan, görüşlerini ve eleştirilerini esirgemeyen ve bizi takip eden herkese sonsuz teşekkürler…

[hs_action id=”2686″]

No Comments

Yorum Yap